Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w SP3 06 grudnia 2021

W naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W każdy dzień była misja do spełnienia, np.: zrobienie komuś przyjemności albo można było zabrać ze sobą dobre słowo i podarować komuś innemu. Jednego dnia większość ubrała się na żółto, aby zademonstrować pozytywne myślenie. Powstały również: tablica POZDROWIEŃ oraz tablica POWITAŃ w różnych językach. Przede wszystkim każda klasa stworzyła przepis lub receptę na życzliwość. Plakaty są niesamowite i naprawdę można było czerpać instrukcję, co zrobić aby być bardzo życzliwym :).

Mikołajki w szkole 06 grudnia 2021

Przyłapani pomocnicy Mikołaja 06 grudnia. W szkole pojawiły się prezenty, dla każdego coś miłego i radości było co niemiara.

Mikołajki w klasach 1-3 13 grudnia 2021 13:27

6 grudnia był dla nas dniem pełnym wrażeń. Na zajęciach poznaliśmy tradycje mikołajkowe oraz historię tego święta. Rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki, śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju i robiliśmy zdjęcia z Mikołajem i mikołajkowymi rekwizytami. Ten czas spędziliśmy w miłej atmosferze.

Przyszedł do nas św. Mikołaj z prezentami! Przyszedł, ponieważ byliśmy grzeczni. Dziękujemy św. Mikołaju!!!

Sukcesy uczniów z 4a 09 grudnia 2021 08:20

Uczniowie z klasy IVa rozwijają talenty również poza szkołą zdobywając trofea: Timur Kolesnikov w zapasach na podium, zajął I miejsce w kategorii Kunite, a III miejsce w niemiecko - polskich rozgrywkach.

Ksawery Perczyński w tańcu: I miejsce w kategorii Hip -Hop Solo Debiuty i I miejsce Break Dance Solo.

Kuba Bendur również kolekcjonuje medale w karate.

Gratulujemy im serdecznie i życzymy więcej takich sukcesów.

Wielki fan Harrego Pottera 03 grudnia 2021

W ostatni piątek o swojej pasji opowiadał Mikołaj. Jedno spojrzenie na ubiór Mikołaja w tym dniu podpowiada czyim jest fanem.

Mikołaj od ok. 2 lat pasjonuje się postacią Harrego Pottera. Wszystko zaczęło się od obejrzenia filmu, potem doszło czytanie książek. Chłopiec opowiedział o wielu ciekawych szczegółach związanych z jego ulubionym bohaterem.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić