Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia 11 kwietnia 2022 20:55

Każdy uczeń wie, co robić, aby być zdrowym. W tym roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia jest ,, Our planet, our health - nasza planeta, nasze zdrowie'. Tym hasłem Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, jak bardzo nasze samopoczucie zależy od kondycji naszej planety. 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły odbyli pogadanki, dyskusje, a niektórzy tworzyli plakaty na temat naszego wpływu na zdrowie naszej planety, a co za tym idzie i nasze.

 

Wycieczka do eko szkoły ZZO Marszów 04 kwietnia 2022

Tym razem Szkolną Partyzantka Ogrodnicza wybrała się na wycieczkę do #ekoszkola_zzo_marszow, by zgłębiać tajemnice powstawania kompostu. Obejrzeliśmy serce zakładu zagospodarowania śmieci, czyli sterownię, i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat recyklingu. 

 

,,Warto jeść warzywa' 04 kwietnia 2022

Dzień Marchewki stał się dla uczniów klasy 3a dobrą okazją, aby przypomnieć sobie, jak wielką wartość dla naszego zdrowia mają warzywa. Podczas lekcji wszyscy mogli dowiedzieć się, że marchewka jest nie tylko pełna witamin, ale również wpływa na kolor naszej skóry oraz może chronić przed nowotworami.

 

Rekolekcje i coś jeszcze w IVa i VIa 28 marca 2022

Oprócz rekolekcji klasa IVa, we wtorek 28.03.2022r., uczestniczyła również w warsztatach z rzeźby. Tworzyli z gliny, którą wcześniej musieli sami wyrobić rączkami. Cały proces przygotowania trwał długo, ale przyjemność tworzenia zrekompensował wysiłek. Powstały piękne przedmioty.Dzień bez plecaka i jedynki 01 kwietnia 2022

1 kwietnia decyzją Pani Dyrektor naszej Szkoły obchodziliśmy 'Dzień bez plecaka i jedynki'. ⛔1️⃣ Pomysłodawcą akcji była kl.7b oraz  Samorząd Uczniowski, który dopomógł w przebiegu akcji.
Uczniowie, zgodnie z ideą, nie zabrali w tym dniu do szkoły plecaków, a swoje przybory i podręczniki spakowali w oryginalny sposób. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić