Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Lekturki spod chmurki 18 czerwca 2021

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IIb brali udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Projekt składał się z trzech części: jesiennej, zimowej i wiosennej, a każda z nich zawierała inne lektury i ciekawe zadania do wykonania.

18 czerwca 2021 06:39

W środę 16.06.2021r. klasa 3a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Spaghetti to danie proste i szybkie. Tym razem zrobiliśmy z uczniami spaghetti Bolognese i Napoli. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z produktami potrzebnymi do przygotowania dwóch rodzajów spaghetti: pomidory świeże, z puszki i koncentrat pomidorowy, czosnek, bazylia, makaron spaghetti ciemny i jasny oraz mięso. Omówiliśmy przepisy, które są superproste do zrobienia. Wystarczy kilka kroków i danie gotowe. 

Sukces Julii Hubryj 15 czerwca 2021

Julia Hubryj reprezentując Społeczne Ognisko Artystyczne w Żarach uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach V Festiwalu PRESTO.

Owocowe szaszłyki w świetlicy 07 czerwca 2021 20:44

W ramach innowacji „Wiem, co jem. Kuchnia bez tajemnic” uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe przygotowywali pyszne i zdrowe szaszłyki z owoców. Było smacznie, zdrowo i kolorowo :)

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić