Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Wycieczka do eko szkoły ZZO Marszów 04 kwietnia 2022

Tym razem Szkolną Partyzantka Ogrodnicza wybrała się na wycieczkę do #ekoszkola_zzo_marszow, by zgłębiać tajemnice powstawania kompostu. Obejrzeliśmy serce zakładu zagospodarowania śmieci, czyli sterownię, i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat recyklingu. 

 

,,Warto jeść warzywa' 04 kwietnia 2022

Dzień Marchewki stał się dla uczniów klasy 3a dobrą okazją, aby przypomnieć sobie, jak wielką wartość dla naszego zdrowia mają warzywa. Podczas lekcji wszyscy mogli dowiedzieć się, że marchewka jest nie tylko pełna witamin, ale również wpływa na kolor naszej skóry oraz może chronić przed nowotworami.

 

Rekolekcje i coś jeszcze w IVa i VIa 28 marca 2022

Oprócz rekolekcji klasa IVa, we wtorek 28.03.2022r., uczestniczyła również w warsztatach z rzeźby. Tworzyli z gliny, którą wcześniej musieli sami wyrobić rączkami. Cały proces przygotowania trwał długo, ale przyjemność tworzenia zrekompensował wysiłek. Powstały piękne przedmioty.Dzień bez plecaka i jedynki 01 kwietnia 2022

1 kwietnia decyzją Pani Dyrektor naszej Szkoły obchodziliśmy 'Dzień bez plecaka i jedynki'. ⛔1️⃣ Pomysłodawcą akcji była kl.7b oraz  Samorząd Uczniowski, który dopomógł w przebiegu akcji.
Uczniowie, zgodnie z ideą, nie zabrali w tym dniu do szkoły plecaków, a swoje przybory i podręczniki spakowali w oryginalny sposób. 

Wiosenny ogródek 1b c.d. 25 marca 2022

Tak jak obiecaliśmy zapraszamy do oglądania zdjęć wzrostu cebulek i rzeżuchy, hodowli roślin założonej przez uczniów kl. 1b 18.03.2022r. Oto fotorelacja...

Dzieci chętnie już próbowały swoje roślinki: szczypiorek i rzeżuchę, wkładając je do kanapek.

Smacznego!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić