Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Czytanie 'Dziadów' w klasie 7a 15 grudnia 2017

 „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie?”

Dziady to zwyczaj ludowy wywodzący się z przedchrześcijańskich obrzędów słowiańskich. Jego zasadniczym celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Święto obchodzone było przez ludność zamieszkującą Polskę w pobliżu granicy z Białorusią, na Podlasiu i w Obwodzie smoleńskim. Jest to analogiczne święto do katolickich Zaduszek. 

 

KONCERT JASEŁKOWY W SZKOLE 13 grudnia 2017

 Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.

 

Klasy 4 w teatrze 13 grudnia 2017

 13 grudnia klasy 4 wybrały się do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze na spektakl 'Akademia Pana Kleksa'. Była to 'muzyczna, kolorowa i zarazem teatralna podróż do świata, gdzie dziecko to nie tylko dziecko, ale także partner do rozmowy – ze swoim światem, kompleksami, strachami ale też ogromnymi zaletami.

 

XII Przegląd Teatrów Profilaktycznych 12 grudnia 2017

 Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” pod kierunkiem Pani Marioli Krasowskiej, 12.12.2017 r., wzięli udział w XII Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w Lunie. Przygotowali przedstawienie pt. „Obrazki z podwórka”, o tematyce przeciw alkoholowej.

 

 

Poprzez sztukę i aktorstwo (wchodzenie w rolę) uczniowie wzbogacili swoje postrzeganie świata, a przy tym świetnie się bawiąc. Teatry profilaktyczne skierowane były do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli oraz rodziców. Ich celem jest m.in. zmniejszanie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów alkoholowych, sięgania po inne substancje psychoaktywne, przemocy, agresji i uzależnienia od komputera oraz wzmacniania zachowań pozytywnych i budowania właściwych relacji.

 

'Dźwięki zaklęte w struny - cymbały i ukulele' 07 grudnia 2017

 6 i 7 grudnia odbył się w szkole kolejny Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego  pt. 'Dźwięki zaklęte w struny - cymbały i ukulele', dla klas I-III i IV-VII, prezentujący żywą muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy przez merytorycznie i metodycznie przygotowanego prelegenta.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić