Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Słodkie wypieki w świetlicy w zdrowszej odsłonie 19 listopada 2019

19 listopada, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Wiem, co jem - kuchnia bez tajemnic” dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowywały jesienne babeczki z jabłkami i bakaliami. Nasze kulinarne działania poprzedziły zajęcia na temat zdrowego odżywiania. 

Pierwsza pomoc w 1b 14 listopada 2019

W tym tygodniu uczniowie kl. Ib wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach „Pierwsza pomoc”. Na początku uczestnicy poznali kilka podstawowych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy np. wyposażenie apteczki czy też jak zachować się w sytuacji, gdy zobaczymy osobę nieprzytomną. W drugiej części spotkania każdy uczestnik mógł w praktyczny sposób sprawdzić na czym polega udzielanie pierwszej pomocy.

Dzień czystego powietrza w Żarach 14 listopada 2019

14 listopada nasze pierwszaki z klasy I b wzięły udział w akcji „Dzień Czystego Powietrza” zorganizowanej w sali konferencyjnej żarskiego Ratusza. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z naszego miasta. Uczniów przywitała p. burmistrz Danuta Madej opowiadając o tym, jak ważna jest ochrona powietrza i co powinniśmy robić, by świeże powietrze służyło nam na wiele lat. 

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole 12 listopada 2019

8 listopada nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11.11, a 12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 6 c i zespół muzyczny pod hasłem „Pociąg do wolności”.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić