Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
7 listopada - Dzień Śniadanie Daje Moc w naszej szkole, w Europie obchodzony jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 07 listopada 2019 06:28

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W czwartek 7 listopada klasy 1-3 przyłączyły się do programu Śniadanie Daje Moc. Uczniowie rozmawiali z wychowawczyniami o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych pomysłów na śniadanie.

Uczniowie pracowali indywidualnie lub w grupach. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. A efekty pracy widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze, zdrowych kanapek, smacznych owocowych przekąsek czy past kanapkowych (rybnej, serowej, jajecznej). Popijając to wodą, sokiem lub jogurtem. Zajęcia były bardzo smaczne…;)

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić