Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w SP3 26 listopada 2018

Dzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna  zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny.

 

Niepodległa Do Hymnu! 17 listopada 2018 11:57

W piątek o 11:11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W hołdzie dla Niepodległej śpiewała go cała nasza społeczność...niemal 450 dzieci, nauczyciele, opiekunowie. Ramię w ramię  uczniowie z naszymi młodszymi kolegami - przedszkolakami.

 

 

Konkurs plastyczny - higiena 05 listopada 2018

Oto laureaci szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem 'Choć niewiele latek mam, o higienę dbam już sam'. Prace nagrodzonych uczniów zostały zaprezentowane na wystawie w szkole.

 

Nagrodzeni w konkursie plastycznym HDK PCK w Zielonej Górze 31 października 2018

 31 października 2018 r., w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, uczniowie klasy 1 b Lena Noworolnik i Radosław Bandalewicz odebrali dyplom i nagrody za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o Tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić