Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Czytanie 'Dziadów' w klasach 7a i 7b 04 listopada 2019

4 listopada, w ramach lekcji otwartej, uczniowie klas 7a i 7b wspólnie czytali dzieło A. Mickiewicza 'Dziady część II'. Aby oddać niepowtarzalny klimat ludowego zwyczaju, opisanego w książce, zajęcia odbyły się na strychu szkoły. 

,,Scratch Junior 'w klasie Ia i 8a 29 listopada 2019

29 października klasa Ia wzięła udział w lekcji kodowania. Wraz z uczniami klasy ósmej pierwszaki zgłębiały tajniki kodowania poprzez aplikację Scratch Junior - intuicyjny język programowania. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, a kodowanie po raz kolejny okazało się świetną zabawą. 

Ślubowali 18 października 2019

18 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów i rodziców klasy 1a oraz 1b. W tym dniu w sali widowiskowej ,,Luna” odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci miały okazję zaprezentować zgromadzonej publiczności przygotowane tańce i piosenki.

Krystalizacja soli - doświadczenie 21 października 2019

Uczniowie klasy 2b w czasie zajęć lekcyjnych samodzielnie wykonywali doświadczenie związane z krystalizacją. Potrzebowali do tego: słoika, włóczki, patyczka, soli i wody. Do słoika z ciepłą wodą dodawali sól do momentu, aż więcej soli nie chciało się już rozpuścić. Powstał roztwór. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić