Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Dziecka 06 czerwca 2022 08:22

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Każda klasa miała za zadanie skonstruować kreatywną budowlę, postać bądź urządzenie z surowców wtórnych. Uczestnicy zabawy brali udział w zawodach sportowych, puszczali bańki, mogli pomalować swoje twarze i wziąć udział w karaoke. Na każdego ucznia czekał również słodki poczęstunek.

Lektura w 5b 03 czerwca 2022 09:14

Analiza lektury może ograniczyć się do przeczytania i omówienia jej na lekcji? Ale dlaczego? Czyż nie lepiej przebrać się za jej bohaterów? 

Zgadnijcie proszę jaki był temat lekcji polskiego w klasie 5b u Pani Agnieszki? 

POZNAJEMY ZAWÓD BANKOWCA 30 maja 2022

30 maja uczniowie klasy 3a mieli okazję przekonać się, czym dokładnie zajmuje się bankowiec. Wycieczka do pobliskiego banku okazała się świetnym uzupełnieniem wiedzy dotyczącej pieniędzy i ich pożyczania. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak działa bankomat, liczarka, oraz przekonać się, w jaki sposób przebiega obsługa klienta banku. Na koniec każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w liczeniu. Michał okazał się naszym mistrzem i został nagrodzony dodatkową niespodzianką.

Spotkanie w plenerze klasy 3a 27 maja 2022

27 maja uczniowie klasy 3a wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcami spotkali się na stadionie Syrena. Było ognisko, kiełbaski i dużo dobrej zabawy. Pogoda nie dopisała, ale wszyscy miło spędzili czas na rozmowach, wspomnieniach i planach na przyszłe lata. Rodzice chętnie uczestniczyli w naszych zabawach. Wspólnie z dziećmi śpiewali przy ognisku, grali w piłkę, a co odważniejsi nawet w gumę. Liczymy na kolejne miłe spotkania, tym razem ze słoneczkiem w tle.

Sukces Julii Hubryj w Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” w Sławie 27 maja 2022

27.05.2022r. Julia Hubryj z klasy 1b wzięła udział w III eliminacjach do Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” w Sławie. Jula zaśpiewała piosenkę pt.”Księżyc wędrowiec”. Decyzją rady artystycznej festiwalu Julia otrzymała w I kategorii wiekowej I miejsce, statuetkę małego mikrofonu i nominację do finału, który odbędzie się 26.06.2022r. na dużej scenie przy jeziorze sławskim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić