Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Wycieczka 1a i 1b – 14.06.2022r. - do Parku Krasnala 15 czerwca 2022

Klasa 1a i 1b wybrała się na wycieczkę do Nowej Soli do Parku Krasnala, gdzie przywitał ich SOLUŚ – największy krasnal ogrodowy, prawdziwy rekordzista, wpisany do księgi Guinessa. Na terenie parku dzieci miały wiele atrakcji. Między innymi odwiedziły mini ZOO, gdzie mogły nakarmić i pogłaskać lamę, króliczka i kozę.

Plastyczne konkursy profilaktyczne w kl. I - III 15 czerwca 2022 20:22

W maju i czerwcu odbyły się dwa plastyczne konkursy profilaktyczne w kl. I-III: „Lubię być zdrowym” i „Uzależnienia nie są w modzie, szkodzą zdrowiu i urodzie”. Celem konkursów było zmotywowanie dzieci w młodszym wieku szkolnym do refleksji na temat zdrowego stylu życia, promocji zdrowych zachowań oraz wiedzy na temat uzależnień i uświadomienie im występujących zagrożeń.

Happening „Uzależnieniom behawioralnym mówimy NIE” 13 czerwca 2022

 

13.06.2022r. odbył się happening „Uzależnieniom behawioralnym mówimy NIE” organizowany przez Burmistrza Miasta Żary, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach. Ideą przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek i uzależnień, a zwłaszcza, w tym roku, uzależnieniom behawioralnym mówiliśmy NIE. Uczniowie z naszej szkoły oraz z wielu innych żarskich szkół prezentowali hasła:  Nie hazardowi!, Nie uzależnieniom od gier komputerowych!, Nie narkotykom!, Nie dopalaczom!, Nie nikotynie!, Nie alkoholowi!, Nie cyberprzemocy!. Wszyscy obejrzeli pokazy grup tanecznych i sztuk walki z Żar, które miały na celu pokazanie młodym różnego rodzaju sposoby spędzania czasu wolnego.

  

Powiatowy Przegląd Talentów 09 czerwca 2022 20:10

9 czerwca  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żarach, podczas festynu rodzinnego, odbył się Powiatowy Przegląd Talentów. Było wspaniale, moc atrakcji,  pysznego jedzenia i fajnej zabawy. Naszą szkołę reprezentowały:

z klasy IB - Lena Balgheim z niesamowitym pokazem układu akrobatycznego,

- Julia i Hania Hubryj zagrały przepięknie na fortepianie i skrzypcach

oraz z klasy IVa :

- Weronika Osyurak  zaprezentowała klasyczne karate,

- Jakub Jeziorowski pokazał jak można szybko liczyć ogromne liczby przy pomocy liczydła soroban,

- Ksawery Perczyński zaskoczył wszystkich współczesnym tańcem.

Gratulujemy uczniom talentu, składamy również im podziękowania, że chcieli zaprezentować swoje pasje i hobby reprezentując naszą szkołę :).

Sukces Julii Hubryj z 1a w Poznaniu 13 czerwca 2022

W dniach 27-29.05.2022r. w Poznaniu odbył się V Ogólnopolski Konkurs „Talenty Skrzypcowe 2022” organizowany przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. Im. M. Karłowicza oraz Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej. W konkursie występowali uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski. Uczennica klasy Ib Julia Hubryj reprezentując Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia im. G.Ph. Telemanna w Żarach w pierwszej kategorii wiekowej decyzją jury otrzymała I nagrodę oraz tytuł laureata. Julii podczas występu akompaniował pan Sebastian Cieśliński.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić