Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Śniadanie Daje Moc 2016 08 listopada 2016 17:49

8 listopada klasy I-III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Pod kierunkiem wychowawców, pomocy rodziców, dzieci przygotowały zdrowe i pomysłowe śniadania. Podczas pracy w klasach nauczyciele zwracali uwagę na higienę przygotowania i kulturę spożywania posiłków. Program 'Śniadanie Daje Moc', ma propagować wśród dzieci w wieku szkolnym zdrowe nawyki żywieniowe. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Kulinarne doświadczenia 2c 28 października 2016

Przez naukę do żołądka :-)  28 października uczniowie klasy 2c zdobywali nowe doświadczenia kulinarne. Dzieci same przygotowały pyszne sałatki warzywne na II śniadanie. Na początku niezbędne było opanowanie przez dzieci prostych sprawności motorycznych, jak np. obieranie warzyw, krojenie, rozdrabnianie, mieszanie składników itp., uczniowie przy tym usprawniali się manualnie.

Wprawiali się w odmierzanie określonej ilości, uczyli się rozpoznawać składniki, łączyć je...,a także ozdabiać potrawy, układać serwetki, umiejętnie korzystać z przepisów kulinarnych. Wszystkie sałatki były pięknie pokrojone w kosteczkę, dobrze doprawione i ładnie podane. Poza tym zauważyć trzeba, że konsumpcja przygotowanych przez dzieci potraw była doskonałą okazją do spożywania ich w dobrej atmosferze. Dotyczy to odpowiedniego ich podania, nakrywania do stołu i kulturalnego spożycia przygotowanych posiłków, poznawania zasad dobrych obyczajów, utrwalanie nawyku kulturalnego zachowania się przy stole. Zapał w robieniu sałatek przeniósł się oczywiście na ogromny apetyt. Dzieci również chętnie podzieliły się swoimi sałatkami z kolegami z klasy 2a, którzy byli bardzo zadowoleni i pięknie podziękowali za poczęstunek. Dzięki takim  zajęciom uczniowie  się  integrują, uczą współpracy i współdziałania.

Sukces pierwszoklasistki 27 października 2016

27 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze uczennica klasy I a Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach Karolina Zabłotna odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie I-go miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczennicy w uroczystym rozdaniu nagród i otwarciu wystawy towarzyszyła wychowawczyni Alicja Bojakowska i rodzice. Warto wspomnieć, że praca została wybrana z pośród 571 nadesłanych prac. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z Paniami z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach 24 października 2016

24 października w świetlicy szkolnej gościliśmy Panie z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach. W spotkaniu z ekspertkami od zdrowego żywienia uczestniczyły grupa świetlicowa oraz klasa 3b. Panie przypomniały dzieciom, jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się oraz opowiedziały, jakie mogą być skutki nadmiernego spożycia słodyczy, słodkich napojów i słonych przekąsek. Uczniowie dowiedzieli się, z czego powinno się składać zdrowe śniadanie oraz dlaczego jest takie ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Pani dietetyczka omówiła również nową piramidą zdrowia, obowiązującą od stycznia 2016 r. Głównym celem prelekcji było teoretyczne przygotowanie uczniów do akcji „Śniadanie daje moc”, w której 8 listopada wezmą udział klasy I-III.

Wycieczka klasy 2b do PKO BP 24 października 2016

24 października 2016 r. klasa 2 b wybrała się na wycieczkę do banku PKO. Przywitał nas kierownik placówki. W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczach na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych oraz kierowników oddziałów. Pokazał nam jak wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu. Zademonstrował pracę maszyn przeliczających banknoty i monety. Wiemy także jak zabezpieczane są pieniądze klientów. Przeprowadził pogadankę na temat zalet oszczędzania. Uczniowie mogli także zasiąść w dyrektorskim fotelu. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne upominki. Było to bardzo pouczające doświadczenie. Mimo że zwiedziliśmy całą placówkę, jednak nie dowiedzieliśmy się … gdzie znajduje się sejf.  

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić