Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

„Poczytaj mi mamo!” – ciąg dalszy akcji. 28 lutego 2018

 Uczniowie klasy IIa w dalszym ciągu pilnie ćwiczą czytanie. Tym razem nasi uczniowie będą musieli zmierzyć się z kolejną lekturą. Aby nieco przekonać się, że nawet czytanie lektur może być super sprawą, p.Paweł – tata Kacperka , przeczytał dziś jej fragment. Co ciekawe przygody Lissy z książki „Dzieci z Bullerbyn” okazały się niezwykle interesujące.

 

 

Bezpieczne ferie 12 lutego 2018 09:30

 12 lutego rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie. Żarscy policjanci, strażnicy miejscy i strażacy przy każdej okazji, rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku. Podczas spotkania z klasami I - VII, 5 lutego, w naszej szkole przekazywali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się dzieci i młodzież. 

 

Rodzice czytają dzieciom! 07 lutego 2018

 Dzisiaj uczniów kl. II a odwiedził miły gość – Pan Paweł, tata Kacpra. Pan Paweł chętnie zaangażował się w akcję, którą prowadzimy już od kilku miesięcy w naszej klasie. W związku z tym, co jakiś czas, odwiedzają nas rodzice, babcie i czytają dzieciom.

 

 

Szkolny konkurs recytatorski klas I-III 01 lutego 2018 09:33

 1 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

 

 

1% dla Doriana z klasy 1a 01 lutego 2018 06:46

 Witam! Powoli zaczyna się czas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jeżeli nie masz pomysłu, bądź nie wiesz komu przekazać 1% podatku to jest apel dla Ciebie!  Dorianek ma problem z oczkami i potrzebujemy na jego leczenie sporych kwot pieniężnych. Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany(a) chęcią wsparcia nas w jego leczeniu to podaję nr KRS 0000037904, w rubryce cel szczegółowy wpisujemy  16609.Jastrzębski Dorian.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam Karolina

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić