Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Koncert filharmonii – Chopin i jego czasy

Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od września 1831 roku mieszkał we Francji. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu. Przed ukończeniem 7 roku życia był już autorem kilku drobnych kompozycji (były to polonezy). Podczas koncertu uczniowie wysłuchali i obejrzeli piękne tańce narodowe: poloneza, kujawiaka, mazura, krakowiaka i oberka. Muzyka, taniec oraz stroje zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Święto Edukacji Narodowej 12 października 2016

12 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. W uroczystości udział wzięła cała nasza społeczność oraz specjalnie zaproszeni goście - byli pracownicy szkoły i przedszkola. W części artystycznej zaprezentowały się pięciolatki – tańcząc przepięknie tańce /”Kłanianego” i „Taniec z chustami”/ oraz dzieci szkolne –zaprezentowały się w przedstawieniu na motywach utworów H. Sienkiewicza. Na koniec najmłodsze przedszkolaki /3-4 latki/ wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły wyrecytowali nauczycielom zabawne wierszyki-podziękowania. Nasi emeryci zaproszeni zostali na specjalnie dla Nich przygotowany poczęstunek. Miło było się spotkać:) Wszystkim pracownikom naszego Zespołu składamy najserdeczniejsze życzenia spokoju, satysfakcji z wykonywanej pracy i uśmiechu na co dzień:)

Honorowy Krwiodawca – konkurs plastyczny 11 października 2016

11 października podsumowany został konkurs plastyczny dotyczący Honorowego Krwiodawstwa. Uczniowie wykonali bardzo wiele ciekawych prac na ten temat. Otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!!!

Z wizytą u Pierwszaków

Dzisiaj uczniowie klasy 3b odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 1a. Powitali ich w gronie uczniów naszej placówki wręczając własnoręcznie zrobione ramki na zdjęcia. Młodszym kolegom obiecali wsparcie i pomoc.   

Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci 06 października 2016

6.10.2016 r. w SP8 odbył się Turniej wojewódzki ' Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci'. W zawodach tych uczestniczyło 6 szkół: SP2 Żary , SP 3 Żary, ZS Kunice, SP Lubsko, SP Kostrzyn. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić