Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Międzyszkolny Turniej Sienkiewiczowski 15 listopada 2016

Dokładnie w setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, tj. 15 listopada, w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Turniej Sienkiewiczowski. W szranki w konkursie stanęli uczniowie SP nr 5, SP nr 10, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością biografii i twórczości patrona naszej szkoły, ale również umiejętnością rozpoznawania ścieżek dźwiękowych z ekranizacji powieści wielkiego polskiego twórcy. W kategoriach szkół podstawowych zwyciężyły ucznnice ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów, wśród Gimnazjów najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 3 w Żarach.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2016

10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W 98 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klasy VI a przypomnieli atmosferę towarzyszącą odradzaniu się państwa polskiego – od smutku niewoli i tragizmu walki do radości pierwszych dni wolności. Występ uatrakcyjniły pieśni śpiewane przez szkolny zespół wokalny. Uroczysty charakter apelu podkreśliła dekoracja sali oraz odświętne stroje uczniów całej szkoły i biało-czerwone kotyliony. Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły, pani Ewa Tabaczyńska. W krótkim wystąpieniu wypowiedziała się na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu. Nad całością czuwała pani Barbara Kościńska, a oprawę muzyczną przygotował pan Sebastian Hubryj.

Śniadanie Daje Moc 2016 08 listopada 2016 17:49

8 listopada klasy I-III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Pod kierunkiem wychowawców, pomocy rodziców, dzieci przygotowały zdrowe i pomysłowe śniadania. Podczas pracy w klasach nauczyciele zwracali uwagę na higienę przygotowania i kulturę spożywania posiłków. Program 'Śniadanie Daje Moc', ma propagować wśród dzieci w wieku szkolnym zdrowe nawyki żywieniowe. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Kulinarne doświadczenia 2c 28 października 2016

Przez naukę do żołądka :-)  28 października uczniowie klasy 2c zdobywali nowe doświadczenia kulinarne. Dzieci same przygotowały pyszne sałatki warzywne na II śniadanie. Na początku niezbędne było opanowanie przez dzieci prostych sprawności motorycznych, jak np. obieranie warzyw, krojenie, rozdrabnianie, mieszanie składników itp., uczniowie przy tym usprawniali się manualnie.

Wprawiali się w odmierzanie określonej ilości, uczyli się rozpoznawać składniki, łączyć je...,a także ozdabiać potrawy, układać serwetki, umiejętnie korzystać z przepisów kulinarnych. Wszystkie sałatki były pięknie pokrojone w kosteczkę, dobrze doprawione i ładnie podane. Poza tym zauważyć trzeba, że konsumpcja przygotowanych przez dzieci potraw była doskonałą okazją do spożywania ich w dobrej atmosferze. Dotyczy to odpowiedniego ich podania, nakrywania do stołu i kulturalnego spożycia przygotowanych posiłków, poznawania zasad dobrych obyczajów, utrwalanie nawyku kulturalnego zachowania się przy stole. Zapał w robieniu sałatek przeniósł się oczywiście na ogromny apetyt. Dzieci również chętnie podzieliły się swoimi sałatkami z kolegami z klasy 2a, którzy byli bardzo zadowoleni i pięknie podziękowali za poczęstunek. Dzięki takim  zajęciom uczniowie  się  integrują, uczą współpracy i współdziałania.

Sukces pierwszoklasistki 27 października 2016

27 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze uczennica klasy I a Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach Karolina Zabłotna odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie I-go miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczennicy w uroczystym rozdaniu nagród i otwarciu wystawy towarzyszyła wychowawczyni Alicja Bojakowska i rodzice. Warto wspomnieć, że praca została wybrana z pośród 571 nadesłanych prac. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić