Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

#SuperKoderzy w naszej szkole 20 grudnia 2017

Od września grupa uczniów klasy 6a  spotyka się na zajęciach z zakresu programowania i kodowania robotów, których zakup sfinansowała Fundacja Orange. Uczniowie nie tylko uczą się podstaw programowania, ale również samodzielnie musieli skonstruować swoje Lofi Roboty na podstawie instrukcji. 

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda nasza praca zapraszamy na nasz blog.

Klasa 7 w parku trampolin 20 grudnia 2017

 W środę, 20 marca 2017r., uczniowie klasy VII wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin „Skokoloco” w Zielonej Górze. Najpierw siódmoklasiści poznali zasady bezpieczeństwa, potem uczestniczyli w rozgrzewce prowadzonej przez instruktora. 

 

II miejsce Karoliny w karate 17 grudnia 2017

 W niedzielę w Hali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate Tradycyjnego. Uczennica kl. IIa Karolina Zabłotna zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

Czytanie 'Dziadów' w klasie 7a 15 grudnia 2017

 „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie?”

Dziady to zwyczaj ludowy wywodzący się z przedchrześcijańskich obrzędów słowiańskich. Jego zasadniczym celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Święto obchodzone było przez ludność zamieszkującą Polskę w pobliżu granicy z Białorusią, na Podlasiu i w Obwodzie smoleńskim. Jest to analogiczne święto do katolickich Zaduszek. 

 

KONCERT JASEŁKOWY W SZKOLE 13 grudnia 2017

 Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić