Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Warsztaty filmowe w Telewizji Regionalnej 13 kwietnia 2018 10:11

13 kwietnia 2018 roku pięciu uczniów klasy 6a uczestniczyło w warsztatach filmowych przeprowadzonych przez dziennikarki Gazety i Telewizji Regionalnej. Chłopcy dowiedzieli się nie tylko jak wygląda codzienna praca dziennikarza, ale także nauczyli się w jaki sposób posługiwać się kamerą, jak wygląda praca w studiu telewizyjnym i jak w sposób nagrywa się głos do materiałów filmowych.

 

Dni Otwarte Szkoły - spotkanie z przyszłymi pierwszakami i ich rodzicami oraz z rodzicami wszystkich uczniów naszej szkoły - 12.04.2018r. 12 kwietnia 2018

Powitaliśmy zgromadzonych gości, rodziców i przyszłych pierwszoklasistów, na Dniach Otwartych Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach, w budynku obecnego Gimnazjum nr 2 przy ul. Broni Pancernej 8.

Pragnęliśmy pokazać Im „naszą szkołę od 1 września 2018r.” i zapewnić, że każdy z Nich znajdzie u nas coś ciekawego i będzie czuł się bezpiecznie.

 

 

Lekcja programowania w 1b 23 marca 2018

Uczniowie klasy 1b zgłębiali na lekcjach tajniki programowania. Posługiwali się ozobatami - małymi, bardzo inteligentnymi robotami do nauki programowania. Uczniowie za pomocą kolorowych kodów programowali zadania, które wykonywał robot. Dzieci przeżyły świetną przygodę, a ich pierwsze kroki programowania okazały się sukcesem.

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w kl. I-III 21 marca 2018

21 marca świętowaliśmy pierwszy Dzień Wiosny.  W klasach 1-3 odbył się Wiosenny Przegląd Piosenki. Klasy prezentowały piosenki i tańce związane z wiosną. Następnie obejrzeliśmy pokaz mody ekologicznej - stroje wykonane z surowców wtórnych. 

 

Eksperymenty chemiczne w kl. 3 12 marca 2018

W każdym domu dzieją się „chemiczne cuda”. Szafki z produktami spożywczymi to skarbnica substancji, które można wykorzystać do wykonania ciekawych doświadczeń. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas III, którzy 12 marca badali zmiany zabarwienia soku z czerwonej kapusty pod wpływem sody, amoniaku, kwasku cytrynowego. Do innych doświadczeń przydał się też olej, soda, ocet i płyn do mycia naczyń.  Pani Teresa Ziaja zademonstrowała eksperymenty chemiczne tłumaczące zmiany zachodzące wokół nas. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić