Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Czytamy i wszystkich do tego zachęcamy! 07 marca 2019 07:35

W tym tygodniu uczniowie klasy 3a prezentowali książki, które samodzielnie przeczytali. Każdy uczeń próbował przekonać swoich kolegów, że jego książka jest najciekawsza i koniecznie trzeba ją przeczytać. Uczniowie byli świetnie przygotowani do tego zadania. 

Rzepka 01 marca 2019

Klasa 2b przygotowała przedstawienie, na motywach wiersza „Rzepka”, dla klasy 1b. Młodszym kolegom bardzo się podobało i nagrodzili starszych kolegów brawami.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 01 marca 2019

Uczniowie naszej szkoły Krystian Świerczyński z kl. 6 a oraz Paweł Jankowski z kl. 4 b wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom', który odbył się w SP 5 w Żarach. Chłopcy zdobyli najwięcej punktów w eliminacjach na etapie szkolnym i reprezentowali naszą szkołę na etapie miejskim. W nagrodę otrzymali dwie piłki, które zostały przekazane nauczycielom wychowania fizycznego, aby mogli z nich korzystać wszyscy uczniowie. Chłopcom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w następnych konkursach. 

 

Góra grosza 01 marca 2019

 W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić