Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie z pracownikiem PSSE 26 lutego 2018

24 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie edukacyjne klas V i VI z pracownikami PSSE w Żarach na temat szeroko pojętej higieny. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są podstawowe zasady higieny osobistej, czym jest higiena pracy, wypoczynku i żywienia oraz jaki tryb życia prowadzić, aby być zdrowym i czuć się dobrze.

 

Bal karnawałowy kl. I-III i IV-VII 19 stycznia 2018 14:06

 W piątek, 19.01.2018r., zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobioną różnokolorowymi balonami ze spiralami. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosili prowadzący imprezę animatorzy. 

 

Wigilia w klasie 3c 21 grudnia 2017

Jak co roku przed przerwą świąteczną organizujemy w klasie spotkanie opłatkowe. Tym razem klasa 3c zorganizowała Wigilię w czwartek (ze względu na koleżankę). Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, talerz dla „gościa”, z głośników słychać było kolędy, a dzieci, rodzice i wychowawczyni wzajemnie składali sobie życzenia. 

 

Realizacja projektu edukacyjnego 'Pan Sprzątalski' 21 grudnia 2017

 W tym tygodniu uczniowie kl. IIa uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Pan Sprzątalski”. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą jeszcze lepiej dbać o środowisko. Ponadto poznali ciekawe przygody Pana Sprzątalskiego, który przypomniał jak powinna wyglądać segregacja śmieci. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

#SuperKoderzy w naszej szkole 20 grudnia 2017

Od września grupa uczniów klasy 6a  spotyka się na zajęciach z zakresu programowania i kodowania robotów, których zakup sfinansowała Fundacja Orange. Uczniowie nie tylko uczą się podstaw programowania, ale również samodzielnie musieli skonstruować swoje Lofi Roboty na podstawie instrukcji. 

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda nasza praca zapraszamy na nasz blog.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić