Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Sukces trzecioklasistki 22 października 2016

22 listopada uczennica klasy 3a, Martynka Wercholak, na zawodach sportowych we Wrocławiu w akrobatyce sportowej, zajęła I miejsce w trójkach dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Taniec z pasją 20 października 2016

20.10.2016 r. realizując kolejne działania naszego projektu „Żyjmy z pasją”, gościliśmy w naszym Zespole pana Przemysława Końcowika z Klubu Tańca Towarzyskiego STYL Żary. Pan Przemek poprowadził zajęcia pokazowe dla klas trzecich. Tematem warsztatu była Cha-cha. Dzieci świetnie się bawiły, słuchały instruktora i całkiem dobrze radziły sobie z elementami tańca. Dziękujemy panu Przemkowi!!!

Wizyta klasy 2 b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Klasa 2b była na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Oddziale dla Dzieci. Uczniowie mieli okazję obejrzeć bogaty i bardzo ciekawy księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka pokazała nam najbardziej atrakcyjne książeczki. Powiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Opowiedziała nam jak należy zachowywać się w tym miejscu oraz jak szanować książki. Mogliśmy spośród książek znajdujących się na regale przypominającym lokomotywę wybrać interesujące nas książeczki i w ciszy je obejrzeć oraz przeczytać fragmenty. W nagrodę za piękne zachowanie otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Przy okazji pobytu w bibliotece mogliśmy obejrzeć pokonkursową wystawę Exlibrisu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac z całego świata znalazły się także Exlibrisy dzieci z Żar. Było tak ciekawie, że dzieci obiecały, że wrócą tu z rodzicami.   

Dyskusyjny Klub Książki 18 października 2016

Dnia 18.10.2016r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2a. Wizyta ta miała charakter organizacyjny. Dzieci wraz z panią bibliotekarką ustaliły zasady zachowania się podczas spotkań, a następnie świetnie bawiły się przy zadaniach w grupach. Miały okazję wykazać się znajomością baśni- rozpoznawały tytuły, podawały przedmiot charakterystyczny dla danej baśni. Zadaniem kończącym wizytę było podawanie przez dzieci tytułów książek, w których pojawiają się wylosowane przez nich zwierzęta. Następne spotkanie już za miesiąc!  

Akcja Pola Nadziei 2016/2017 17 października 2016

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym nasz Zespół bierze udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum. Za nami I etap akcji, który odbył się 17 października. Uczniowie i przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi posadzili wspólnie ponad tysiąc cebulek żonkili! Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji.

W zeszłym roku szkolnym społeczność naszego Zespołu dokonała wspólnie dobrowolnych wpłat na 3 471,33 zł! To bardzo dobry wynik:) Dziękujemy rodzicom, dzieciom i naszym przyjaciołom za okazane serce. Jeśli ktoś jeszcze chce się przyłączyć do akcji zapraszamy na stronę Hospicjum: https://www.facebook.com/Hospicjum

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić