Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Święto Edukacji Narodowej 12 października 2016

12 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. W uroczystości udział wzięła cała nasza społeczność oraz specjalnie zaproszeni goście - byli pracownicy szkoły i przedszkola. W części artystycznej zaprezentowały się pięciolatki – tańcząc przepięknie tańce /”Kłanianego” i „Taniec z chustami”/ oraz dzieci szkolne –zaprezentowały się w przedstawieniu na motywach utworów H. Sienkiewicza. Na koniec najmłodsze przedszkolaki /3-4 latki/ wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły wyrecytowali nauczycielom zabawne wierszyki-podziękowania. Nasi emeryci zaproszeni zostali na specjalnie dla Nich przygotowany poczęstunek. Miło było się spotkać:) Wszystkim pracownikom naszego Zespołu składamy najserdeczniejsze życzenia spokoju, satysfakcji z wykonywanej pracy i uśmiechu na co dzień:)

Honorowy Krwiodawca – konkurs plastyczny 11 października 2016

11 października podsumowany został konkurs plastyczny dotyczący Honorowego Krwiodawstwa. Uczniowie wykonali bardzo wiele ciekawych prac na ten temat. Otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!!!

Z wizytą u Pierwszaków

Dzisiaj uczniowie klasy 3b odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 1a. Powitali ich w gronie uczniów naszej placówki wręczając własnoręcznie zrobione ramki na zdjęcia. Młodszym kolegom obiecali wsparcie i pomoc.   

Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci 06 października 2016

6.10.2016 r. w SP8 odbył się Turniej wojewódzki ' Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci'. W zawodach tych uczestniczyło 6 szkół: SP2 Żary , SP 3 Żary, ZS Kunice, SP Lubsko, SP Kostrzyn. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wycieczka do Żagania 05 października 2016

W środę 5 października 2016 uczniowie klas piątej i szóstej wybrali się na krajoznawczą wycieczkę do Żagania. Celem ich podróży było mieszczące się na obrzeżu miasta Muzeum Obozów Jenieckich Stalag VIIIC i barokowy pałac Lubkowitzów. W Żagańskiej rezydencji piąto i szóstoklasiści zwiedzili nie tylko najpiękniejsze komnaty, ale również znajdującą się w podziemiach Galerię Dobrego Diabła, w której żagański rzeźbiarz Jerzy Kupczyk umieszcza drewniane figury diabłów. Po wystawie uczniów oprowadził sam twórca, który opowiedział im o swojej działalności. W Stalagu VIIIC, uczniowie poznali historię zorganizowania jednej z największych ucieczek podczas II wojny światowej. Z obozu uciec zdołało aż 76 więźniów, z pośród których zaledwie trzem udało się dotrzeć do domów. Łącznie w obozie na terenie Żagania przebywał 49000 jeńców. Dla uczniów naszego Zespołu wycieczka niewątpliwie była cenną lekcją historii.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić