Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki 18 października 2016

Dnia 18.10.2016r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2a. Wizyta ta miała charakter organizacyjny. Dzieci wraz z panią bibliotekarką ustaliły zasady zachowania się podczas spotkań, a następnie świetnie bawiły się przy zadaniach w grupach. Miały okazję wykazać się znajomością baśni- rozpoznawały tytuły, podawały przedmiot charakterystyczny dla danej baśni. Zadaniem kończącym wizytę było podawanie przez dzieci tytułów książek, w których pojawiają się wylosowane przez nich zwierzęta. Następne spotkanie już za miesiąc!  

Akcja Pola Nadziei 2016/2017 17 października 2016

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym nasz Zespół bierze udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum. Za nami I etap akcji, który odbył się 17 października. Uczniowie i przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi posadzili wspólnie ponad tysiąc cebulek żonkili! Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji.

W zeszłym roku szkolnym społeczność naszego Zespołu dokonała wspólnie dobrowolnych wpłat na 3 471,33 zł! To bardzo dobry wynik:) Dziękujemy rodzicom, dzieciom i naszym przyjaciołom za okazane serce. Jeśli ktoś jeszcze chce się przyłączyć do akcji zapraszamy na stronę Hospicjum: https://www.facebook.com/Hospicjum

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 16 października 2016

16 października obchodzono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, jak co roku w naszej szkole odbyły się zajęcia w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, przez jak największą ilość osób. Brali w niej udział uczniowie z klas 1-6.

Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę będą potrafili wykorzystać w życiu dorosłym.

Czyste ręce – zdrowia więcej! 15 października 2016 17:34

W 2008 roku UNICEF ustanowił 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk. Przy tej okazji przypominamy, dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk. Bakterie i wirusy znajdujące się na brudnych dłoniach mogą powodować zatrucia pokarmowe i wiele chorób. A wystarczy pamiętać o zwykłej czynności, jaką jest mycie rąk, szczególnie przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety. 17 października dzieci w świetlicy uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się, dlaczego tak ważny jest ten prosty zabieg higieniczny. Grupa wykonała wspólny plakat przedstawiający sytuacje, w których szczególnie należy pamiętać o umyciu rąk. Ponadto wyznaczeni uczniowie nagradzali naklejkami dzieci, które pamiętały o mydle i wodzie w szkolnej toalecie.

Koncert filharmonii – Chopin i jego czasy

Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od września 1831 roku mieszkał we Francji. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu. Przed ukończeniem 7 roku życia był już autorem kilku drobnych kompozycji (były to polonezy). Podczas koncertu uczniowie wysłuchali i obejrzeli piękne tańce narodowe: poloneza, kujawiaka, mazura, krakowiaka i oberka. Muzyka, taniec oraz stroje zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić