Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia – IIIb 01 grudnia 2021 08:05

W tym roku Dzień Pluszowego Misia w klasie IIIb wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Uczniowie byli podzielenie na zespoły, w których pracowali i wykonywali różne zadania. Każda grupa otrzymała instrukcje co i jak należy wykonać. Oczywiście były to zadania związane z najważniejszym bohaterem tego dnia, czyli misiem. 

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” w klasie 1b 29 listopada 2021

29 listopada w klasie 1b zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Rozpoczęliśmy andrzejki przebrani za koty - dziewczynki oraz za czarodziejów – chłopcy.

Naszą zabawę andrzejkową połączyliśmy z warsztatami kulinarnymi w ramach zajęć „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”.

NASZE PASJE – 3a 25 listopada 2021

Klasa 3a postanowiła wykorzystać jeden z tematów lekcji i uczynić go inspiracją do ciekawych opowieści na temat zainteresowań. Uczniowie przynieśli swoje prace, rekwizyty sportowe, zdjęcia. Każdy kto miał ochotę wystąpić, robił to z dużym zaangażowaniem i radością. Niejeden uczeń zaskoczył swoich kolegów wyborem pasji, takiej jak wędkarstwo, moda, czy jazda konna. 

ANGIELSKI INACZEJ W 2A 25 listopada 2021

Uczniowie klasy 2a opowiadali na języku angielskim o upodobaniach kulinarnych. Dodatkowo, na ostatniej lekcji mogły się zaprezentować opowiadając o swoich zainteresowaniach. Okazało się, że dzieci są bardzo kreatywne i przygotowały piękne prezentacje, na temat tego, co lubią robić w wolnym czasie. 

Nagrody Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 24 listopada 2021 07:02

18 listopada 2021r. Nadia Cumpana (kl. 1a) i Tobiasz Sobczak (kl. 1b), odebrali dyplom i nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii „szkoły podstawowe kl. I-III” w 42. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić