Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zgłębiamy tajniki szycia maszynowego 16 listopada 2022 16:16

W zeszłym tygodniu klasy 5a i 5b miały przyjemność gościć na lekcji techniki p. Dorotę Rewaj, która zdradziła im tajniki szycia na maszynie. Pani Dorota z pasją opowiedziała uczniom o swojej pracy, pokazała budowę maszyny do szycia oraz pozwoliła każdemu spróbować swoich sił w szyciu.

Za poświęcony czas oraz zainteresowanie nas tematem szycia maszynowego serdecznie dziękujemy! 

Zbiórka dla Kacpra 03 listopada 2022

1 listopada 2022r. Na cmentarzu komunalnym w Żarach i Kunicach odbyła się kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie „Tobie i Miastu”. W tym roku bohaterem zbiórki był uczeń naszej Szkoły Kacper. Do akcji przyłączyli się także wolontariusze ze Szkoły nr 3. Na rehabilitację dla Kacpra zebrano około 42 tys. złotych. Dziękujemy ofiarnym mieszkańcom Żar oraz wszystkim, którzy zaangażowali w organizację zbiórki.

Planetobus w naszej szkole 28 października 2022

W dniach 20-21 października gościliśmy w naszej szkole Planetobus. Dzięki nowoczesnej technologii przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik zabrali naszych uczniów w kosmiczną podróż na planety naszego układu słonecznego. Było dużo emocji, zachwytu i ciekawych informacji. Serdeczne podziękowania dla p. Joanny i p. Łukasza. #LaboratoriaPrzyszłości

Jesiennie w 1a 28 października 2022

Klasa 1a zakończyła cykl zajęć o jesieni. W jesienną atmosferę wprowadziła nas nauka piosenki o darach tej pory roku. Na zajęciach plastycznych za pomocą farb i gąbki uczniowie mogli namalować kolorowe jesienne drzewa, które ozdobiły szkolny korytarz.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić