Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Rodzinne czytanie w Ia 27 lutego 2020

Czytanie to świetna zabawa. Kolejny raz uczniowie klasy Ia mogli tego doświadczyć. Podczas gdy mama jednej z uczennic czytała bajkę ,,Naciśnij mnie', uczniowie mogli klaskać, dmuchać, potrząsać... Każdy po raz kolejny zrozumiał, jak ważna jest umiejętność czytania.

 

„Śniadanie daje moc” na bis! 26 lutego 2020

Co roku w listopadzie klasy I-III biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Ale oczywistym jest, że o zdrowe śniadanie powinniśmy zadbać na co dzień, a nie tylko od święta! Dlatego w ramach innowacji pedagogicznej „Wiem, co jem. Kuchnia bez tajemnic” uczniowie uczęszczający do świetlicy przygotowywali zdrowe śniadanie, tym razem w postaci mieszanki płatków zbożowych z suszonymi i świeżymi owocami, orzechami oraz mlekiem.

 

„Koci” tydzień w świetlicy 17 lutego 2020

17 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kota. W szkolnej świetlicy „koci” był cały tydzień! Te sympatyczne zwierzaki były tematem naszych zajęć, zabaw i działań plastycznych. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej dzieci zostały zapoznane z tytułami książek, których bohaterami są koty. 

Walentynki w Ia 14 lutego 2020

Walentynki w Ia były bardzo udane. Był to dzień uśmiechu i życzliwości. Uczniowie, pracując w grupach, przekazywali sobie miłe słowa i wymieniali serduszkowymi liścikami. Dziewczynki zostały obdarowane słodkościami. To był naprawdę udany dzień...

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić