Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Uzależnienia są groźne 19 marca 2019

Każdy wie, że alkohol, tytoń i narkotyki nieodwracalnie niszczą organizm. Wywołują uzależnienie. Uzależnić się można także od różnych czynności, na przykład korzystania z urządzeń elektronicznych. O tym i o wielu innych ważnych informacjach dowiedzieli się uczniowie klasy 4a oraz ich rodzice podczas „otwartej” lekcji przyrody. 

 

Wyjście do przedszkola uczniów z świetlicy 19 marca 2019

19 marca uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wybrali się z wizytą do przedszkolaków z grupy VII. Celem spotkania było lepsze poznanie się dzieci oraz utrwalenie ich wiedzy na temat higieny jamy ustnej. Na wstępie „świetliki” przeczytały przedszkolakom bajkę o Jurku, którego bolał ząb. 

Wystawa baśni Hansa Christiana Andersena 08 marca 2019

Na jeden dzień nasza świetlica szkolna zamieniła się w Galerię Sztuki. Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli obejrzeć wystawę baśni H. Ch. Andersena przygotowaną przez uczniów klasy 3a. Zwiedzający z zaciekawieniem oglądali bohaterów znanych baśni. 

Kwiatek dla Kobiet w 1b 08 marca 2019

W piątek 8 marca 2019r. uczniowie klasy 1b pokazali swoje zaangażowanie Rodzicom podczas lekcji otwartej. W czasie zajęć, które odbyły się pod hasłem Kwiatek dla Kobiet dzieci rozwiązywały zagadki, rozmawiały na temat zawodów wykonywanych przez kobiety, wzięły udział w zabawie Bądź uprzejmy dla koleżanki oraz dyskutowały jak należy się zachowywać, aby wszystkie dziewczynki z naszej grupy były szczęśliwe i wesołe. 

Kuchenne rewolucje – Dzień Kobiet w 1a – ciąg dalszy 08 marca 2019

8.03.19r., w klasie 1a znowu zapachniało, ale tym razem za sprawą chłopców, pizzą. W ramach prezentu dla koleżanek z klasy, z okazji Dnia Kobiet, koledzy przynieśli produkty na przygotowanie małych „pizzerek”. Przygotowania rozpoczęły się od życzeń dla Pań i koleżanek oraz pogadanki na temat zdrowego odżywiania i higieny podczas przygotowań posiłków. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić