Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

1b w Urzędzie Pocztowym w Żarach 20 października 2017

20 października uczniowie kl.1b odwiedzili Urząd Pocztowy w Żarach.  Dzieci  zobaczyły jak funkcjonuje poczta od zaplecza. Największą atrakcją było własnoręczne ostemplowanie listu datownikiem młotkowym oraz wysłanie listu. Dużą frajdę sprawiła też dzieciom możliwość przymierzenia torby listonosza.

 

 

Lekcja bezpieczeństwa na drodze 17 października 2017

Uczniowie klasy 1b odwiedzili żarską siedzibę Straży Miejskiej. Z dużą uwagą wysłuchali informacji i objaśnień na temat odpowiedniego zachowania na ulicach i drogach oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Następnie wyszli na ulice naszego miasta, by pod fachowym okiem pani T. Kacprzak ćwiczy prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

 

Światowy Dzień Mycia Rąk 16 października 2017

Jak co roku, w połowie października, przypominamy o bardzo ważnej, a zarazem prostej higienicznej czynności, jaką jest mycie rąk. 15 października został ustanowiony w 2008 r. przez UNICEF Światowym Dniem Mycia Rąk w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk,

 

Poczytaj mi mamo! – w klasie 2a 16 października 2017

Uczniowie klasy II a postanowili, że w tym roku szkolnym będą Mistrzami Pięknego Czytania. Żeby było to możliwe każdy codziennie ćwiczy czytanie – w szkole, w domu, na podwórku … Szukamy też sposobów, aby przekonać się, że czytanie to świetna sprawa! W związku z tym dzisiaj rozpoczęliśmy klasową akcję czytania „Poczytaj mi mamo!”.

 

ŚWIĘTO DRZEWA – KL. 3 C 10 października 2017

 W dniu10 października klasa 3 c przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów „Święta drzewa”.
Ideą tej akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność szanowania przyrody. Postępująca degradacja środowiska wymaga zaangażowania każdego z nas. Klasa III c przygotowała podczas lekcji prace plastyczne: „Jesienne drzewa”, „Drzewa w wierszach” oraz „Dzięki mnie żyjesz – beze mnie umrzesz”, które powiesili w holu szkoły.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić