Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Eksperymenty chemiczne w kl. 3 12 marca 2018

W każdym domu dzieją się „chemiczne cuda”. Szafki z produktami spożywczymi to skarbnica substancji, które można wykorzystać do wykonania ciekawych doświadczeń. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas III, którzy 12 marca badali zmiany zabarwienia soku z czerwonej kapusty pod wpływem sody, amoniaku, kwasku cytrynowego. Do innych doświadczeń przydał się też olej, soda, ocet i płyn do mycia naczyń.  Pani Teresa Ziaja zademonstrowała eksperymenty chemiczne tłumaczące zmiany zachodzące wokół nas. 

 

„Poczytaj mi mamo!” – ciąg dalszy akcji. 28 lutego 2018

 Uczniowie klasy IIa w dalszym ciągu pilnie ćwiczą czytanie. Tym razem nasi uczniowie będą musieli zmierzyć się z kolejną lekturą. Aby nieco przekonać się, że nawet czytanie lektur może być super sprawą, p.Paweł – tata Kacperka , przeczytał dziś jej fragment. Co ciekawe przygody Lissy z książki „Dzieci z Bullerbyn” okazały się niezwykle interesujące.

 

 

Bezpieczne ferie 12 lutego 2018 09:30

 12 lutego rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie. Żarscy policjanci, strażnicy miejscy i strażacy przy każdej okazji, rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku. Podczas spotkania z klasami I - VII, 5 lutego, w naszej szkole przekazywali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się dzieci i młodzież. 

 

Rodzice czytają dzieciom! 07 lutego 2018

 Dzisiaj uczniów kl. II a odwiedził miły gość – Pan Paweł, tata Kacpra. Pan Paweł chętnie zaangażował się w akcję, którą prowadzimy już od kilku miesięcy w naszej klasie. W związku z tym, co jakiś czas, odwiedzają nas rodzice, babcie i czytają dzieciom.

 

 

Szkolny konkurs recytatorski klas I-III 01 lutego 2018 09:33

 1 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić