Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie klas 4-6 z pisarką Katarzyną Zychlą 15 grudnia 2016

15 grudnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Katarzyną Zychlą. Autorka zachęciła uczniów do wspólnej zabawy językowej - wyszukiwania epitetów do słowa książka. Następnie pisarka zaprezentowała fragmenty swoich książek: „Malwina wyluzuj” i „Dziewczyna tańcząca z wiatrem”.

 

Zaprezentowane historie były świetną okazją do dyskusji na tematy przyjaźni, odpowiedzialności, smutków i radości w naszym życiu. Na zakończenie uczniowie mieli okazję zadać pisarce pytania i poznać tajniki jej pracy.

Spotkanie bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. 14.12.2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbyło się „Spotkanie bożonarodzeniowe”. Koncert kolęd i pastorałek oraz Kiermasz Świąteczny, który był częścią tego wieczoru, organizowany był przez Stowarzyszenie Oświatowe Nasza Szkoła, które działa przy szkole. Chcieliśmy wspólnie z Rodzicami, Uczniami i Pracownikami przystanąć, chwilę zamyślić się i zasłuchać. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Organizując ten koncert pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania. Co udało się nam w pełni. Atmosfera była bardzo rodzinna i wesoła. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie w postaci: przygotowania koncertu kolęd i pastorałek, darowizn, przekazania różnych, własnoręcznie wykonanych rzeczy oraz zakup tych pięknych świątecznych dekoracji. Wszystkie zebrane pieniążki zostaną przekazane na cele statutowe stowarzyszenia, czyli pomoc szkole i uczniom. Wszystkiego najlepszego!!! Koordynatorką spotkania była: Mariola Krasowska.

Dyskusyjny Klub Książki klasy 2a 13 grudnia 2016

13.12.2016 r. klasa 2a uczestniczyła w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP. Na początku zajęć pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie”. Przygody Cecylki i jej przyjaciółki gąski były punktem wyjścia do rozmów na temat zwyczajów i tradycji świątecznych.  Kolejną częścią spotkania była zabawa w grupach. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i wyszukać na rysunku ukryte prezenty. Następnie każde dziecko w formie plastycznej przedstawiło swoje świąteczne życzenie. Na zakończenie zajęć pani bibliotekarka zadawała drugoklasistom świąteczne zagadki. Spotkanie odbyło się w miłej i już świątecznej atmosferze!

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 grudnia 2016

12 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii szkół podstawowych nasza placówka zajęła wysokie szóste miejsce! Pani Dyrektor Zespołu odebrała z rąk Wojewody Lubuskiego okazały puchar oraz dyplom.

Zostań Aniołem – kartki wsparcia 09 stycznia 2017

W piątek 9.12.2016 roku uczniowie klasy I a integracyjnej wraz z wychowawczyniami dołączyli do akcji Zostań Aniołem. Wykonywali z wielkim zapałem kartki świąteczne dla Podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i ich rodzin, dlatego chcieli umieścić na swych anielskich dziełach jak najwięcej materiałów ozdobnych, które przygotowali dla nich rodzice. Do akcji dołączyli również uczniowie z klas I-III ze swoimi wychowawczyniami. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. :)

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić