Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Warsztaty Castorama 04 czerwca 2022

W sobotę 4 czerwca młodszy narybek Partyzantki wziął udział w Warsztatach ogrodniczych w ramach programu #Majsterkowo#Castorama. Uczniowie klasy 5a stworzyli własne mini ogrody w słoiku i ozdobili doniczki - obiecali zająć się otrzymanymi roślinami. 

2B W BANKU PKO 06 czerwca 2022 08:31

3 czerwca uczniowie klasy 2b wybrali się do Banku PKO. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem banku „od środka”. Dzieci zobaczyły, jak działa bankomat, liczarka oraz w jaki sposób przebiega obsługa klienta banku. Sami na chwilę zostali klientami, podchodzili do stanowiska obsługi klienta zgodnie z wcześniej wybranym w automacie i wyświetlonym numerkiem. Doskonale spisali się w roli kasjerów, przeliczali bezbłędnie podane kwoty oraz uczyli się odróżniać banknoty prawdziwe od fałszywych. Wiadomości zdobyte podczas wycieczki uzupełniły i wzbogaciły wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych, jak również umożliwiły poznanie pracy bankowca. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie z pracownikami Banku PKO oraz każdy uczeń otrzymał upominki. DZIĘKUJEMY!

Dzień Dziecka 06 czerwca 2022 08:22

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Każda klasa miała za zadanie skonstruować kreatywną budowlę, postać bądź urządzenie z surowców wtórnych. Uczestnicy zabawy brali udział w zawodach sportowych, puszczali bańki, mogli pomalować swoje twarze i wziąć udział w karaoke. Na każdego ucznia czekał również słodki poczęstunek.

Lektura w 5b 03 czerwca 2022 09:14

Analiza lektury może ograniczyć się do przeczytania i omówienia jej na lekcji? Ale dlaczego? Czyż nie lepiej przebrać się za jej bohaterów? 

Zgadnijcie proszę jaki był temat lekcji polskiego w klasie 5b u Pani Agnieszki? 

POZNAJEMY ZAWÓD BANKOWCA 30 maja 2022

30 maja uczniowie klasy 3a mieli okazję przekonać się, czym dokładnie zajmuje się bankowiec. Wycieczka do pobliskiego banku okazała się świetnym uzupełnieniem wiedzy dotyczącej pieniędzy i ich pożyczania. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak działa bankomat, liczarka, oraz przekonać się, w jaki sposób przebiega obsługa klienta banku. Na koniec każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w liczeniu. Michał okazał się naszym mistrzem i został nagrodzony dodatkową niespodzianką.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić