Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dni Patrona Szkoły klas I – III 24 listopada 2017 13:07

 „Stracić przyjaciela to tak, jak stracić serce” – powiedział - Henryk Sienkiewicz

My, dumni uczniowie i nauczyciele „Sienkiewicza”, co roku w listopadzie uroczyście obchodzimy DNI PATRONA SZKOŁY – HENRYKA SIENKIEWICZ. Wszystko po to, aby lepiej poznać sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza i oddać mu należną cześć.

 

W krainie eksperymentów 07 listopada 2017

 „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!' Konfucjusz

W dniu 07. 11. 2017 uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w warsztatach chemicznych, prowadzonych przez panią Paulinę z Krainy Eksperymentów. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia chemiczne i fizyczne. 

 

Wycieczka do Urzędu Pocztowego w Żary 24 października 2017

Uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Jak się okazało nie była to jednak zwyczajna wizyta. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie, zajrzeć do pomieszczeń, gdzie segregowane są listy i przesyłki. 

Wycieczka do urzędu pocztowego 3c 23 października 2017

Przez kilka dni dzieci z klas 3c poznawały pracę listonosza. Dowiedziały się również o drodze listu od adresata do nadawcy. Pisały listy. Utrwaleniem wiadomości była wycieczka do Urzędu Pocztowego przy ulicy Pocztowej. Uczniowie poznali różne tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. 

 

1b w Urzędzie Pocztowym w Żarach 20 października 2017

20 października uczniowie kl.1b odwiedzili Urząd Pocztowy w Żarach.  Dzieci  zobaczyły jak funkcjonuje poczta od zaplecza. Największą atrakcją było własnoręczne ostemplowanie listu datownikiem młotkowym oraz wysłanie listu. Dużą frajdę sprawiła też dzieciom możliwość przymierzenia torby listonosza.

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić