Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Pani Wiosna przyszła do maluszków! 21 marca 2018 19:37

Grupę VII maluszków odwiedziła dziś Pani Wiosna!  W jej postać wcieliła się jedna z nauczycielek grupy /p. Basia/ oznajmiając, że pomimo zimy za oknem od dnia dzisiejszego to ona będzie panowała na świecie. Maluszki pamiętały z zajęć, co się zmienia w przyrodzie i jakie ptaki przylatują z dalekich krajów. Śpiewały i tańczy piosenki o wiośnie, aż słoneczko do nich wyjrzało. To znak, że zima już od nas odchodzi i będzie coraz cieplej

Wycieczka do piekarni 21 marca 2018 19:32

15 marca w Dzień Św. Klemensa swoje święto obchodzili wszyscy piekarze i cukiernicy. Z tej okazji przedszkolaki grup integracyjnych /maluszki wraz starszakami/ wybrały się do pobliskiej Piekarni-Cukierni Grodzcy w Żarach, aby podziękować piekarzom za pyszne pieczywo dostarczane dla wszystkich mieszkańców Żar każdego dnia.

Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.  Podczas wizyty w piekarni, dzieci miały możliwość obejrzenia najciekawszych miejsc w piekarni, podpatrzeć jak się wykonuje pyszne ciasteczka. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodkie upominki. Dziękujemy państwu  Grodzkim za zaproszenie nas do piekarni

I etap rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2018-2019 01 marca 2018 21:02

Uwaga rodzice przedszkolaków!
Rozpoczął się okres rekrutacyjny na rok szkolny 2018/2019.
Przed nami I etap przeznaczony wyłącznie dla rodziców dzieci już uczęszczających. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami. 

Szanowni państwo!

Od  2 marca 2018 roku  u nauczycieli grup będą dostępne deklaracje o kontynuowaniu przez Państwa dziecko wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu  w przyszłym  roku szkolnym 2018 / 2019.

Wypełnione deklaracje należy składać  w sekretariacie  ( budynek szkoły ) w terminie  od 02  do 09 marca br. ( do godz. 15.00 ).

Niezłożenie przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka  wyżej wymienionej deklaracji w wyznaczonym terminie, jest równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania przez Państwa dziecko od 01 września 2018 roku edukacji  w naszym przedszkolu .

Poznajemy Ozoboty! 04 lutego 2018 22:07

Ozobot- to nowa, fantastyczna pomoc edukacyjna, która od niedawna pojawiła się w naszym Zespole-  zarówno w części szkolnej jak i przedszkolnej.

To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii 'Best Robot' na międzynarodowych targach w USA: 'Consumer Electronics Show' w 2015 r. oraz 'International Toy Fair' w 2014 r.

Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dopiero zapoznajemy się z ozobotami ale już pierwsze kroki wprawiły dzieci w stan olbrzymiej radości i zadowolenia. Pięciolatki poznały dziś pierwsze kody: „wolno, szybko, zawróć!” Poradziły sobie z pokolorowaniem swojej pierwszej trasy po okręgu.

Coś czujemy, że nasze dzieci szybko się zaprzyjaźnią z ozobotami!

Więcej o projekcie tutaj:

https://edu-sense.com/pl/

Dzień Babci w grupie I 04 lutego 2018 21:42

Dnia 26.01.2018 na dworze było mroźno, ale w grupie I u trzylatków ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz zatańczyły swój pierwszy taniec w parach. Babcie i Dziadkowie również mieli okazję  sprawdzić, czy potrafią zrobić to co maluszki i wspólnie zatańczyć. Na koniec dzieci obdarowały swoich gości prezentami i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020