Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Wynalazki! 10 marca 2019 12:32

Nasze przedszkolaki lubią zgłębiać różne tajemnice… Tym razem temat „Wynalazki”!

Dzieci starsze /z grupy III/ odpowiadały sobie na pytania: Co to są wynalazki?  Czy to tylko rzeczy stare, używane w dawnych czasach? Do czego służą człowiekowi wynalazki i które z nich okazały się dla człowieka najcenniejsze…  Odpowiedzi udało się udzielić  miedzy innymi dzięki wspaniałym przedmiotom przygotowanym również przez rodziców. Przedszkolaki mogły przetestować bardzo stare wynalazki takie jak: mające ponad sto lat żelazko z duszą po prababci Anitki, młynki do mielenia pieprzu, tarka do prania,  lampa naftowa, maszyna do pisania, kompas  i te troszeczkę młodsze: radio na prąd, magnetofon na kasety, gierka, latarki… by dojść do całkiem nowoczesnych jak podpórka do smartfona czy wycieraczka samochodowa...

Ptasie wesele 03 marca 2019 10:50

Grupy integracyjne VII i VIII trzy dni bawiły się na „Ptasim weselu” - zaślubinach sroki i gawrona. To serbołużycki obyczaj  związany z  cyklem przyrody wśród ptaków. Tym sposobem ptaki dziękują dzieciom za dokarmianie ich podczas zimy. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, dzieci ze świetlicy  oraz nasi rówieśnicy z grupy III i V. Po weselu dzieci miały możliwość wspólnej zabawy i integrowania się w Sali dzieci sześcioletnich.

Dziękujemy opiekunom grup integracyjnych za kultywowanie tej pięknej tradycji i przygotowanie przepięknej uroczystości

W świecie bajek, w świecie marzeń 03 marca 2019 11:00

#Robimyzadaniewprogramie #UczymyDZieciProgramować

Przedszkolaki uwielbiają zabawy w programowanie. Tym razem sześciolatki z gr III układały na kolorowej stronie maty standardowe sudoku z wykorzystaniem obrazków- ilustracji do trzech bajek.

Potem dzieci podzielone na cztery grupy robocze wytyczały trasę mająca na celu wypełnienie warunku- zebranie obrazków pasujących tylko do jednej bajki.

Efektem finalnym działań było zapisanie trasy w postaci kodu.  Było dużo pracy a najpiękniejszym jej aspektem okazała się… współpraca!

Lubimy bajki, lubimy kodowanie

Dni Otwarte w naszej Szkole 03 marca 2019 11:07

28 lutego 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 3, w ramach dni otwartych, zamieniła się w indiańską wioskę. Przedszkolaki i ich rodzice mogli przekonać się, że nasza placówka jest przyjaznym miejscem, gdzie każdy uczeń rozwija i odkrywa swoje pasje i talenty. W naszej szkole udowadniamy, że nauka nie musi być monotonna i nudna.

03 marca 2019 10:44

Brawo!!!

Nasza przedszkolna kadra piłkarska w składzie: Maja, Lena, Michał, Witek, Kuba, Stefan, Antek, Szymon i Igor /dzieci z grup III i V/  zdobyli  II miejsce w odbywającym się 26 lutego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 2!

Gratulujemy naszym wspaniałym piłkarzom i p. Antoniemu - naszemu trenerowi

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020