Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Podwodny Świat Ryb 05 listopada 2020 10:59

Realizując kolejny temat innowacji pedagogicznej „Co pływa, lata, chodzi-poznajemy tajemniczy świat ryb   i owadów” dzieci pozyskiwały informacje na temat   „Wpłyu globalnego zanieczyszczenia wód i degradacji siedlisk naturalnych na ich ilość”.

Przedszkolaki obejrzały prezentację, z której dowidziały się:
- jaki jest skład chemiczny zanieczyszczeń,
- jakie są zanieczyszczenia: naturalne, sztuczne,
- o szkodliwości zanieczyszczeń, katastrofach ekologicznych i klimatycznych,
- o zanieczyszczeniach rozkładalnych i nierozkładalnych,
- o  wyciekach ropy spowodowanych awarią szybu,
- po co są pływające zapory?
Na koniec wykonały prace plastyczne dot. ' Zanieczyszczeń wody'. 

Pola Nadziei 03 listopada 2020 14:47

Nasze przedszkole, już kolejny raz, włączy się w akcję „Pola nadziei”, której celem będzie pozyskanie funduszy na rzecz Hospicjum w Żarach. W październiku wszystkie grupy przedszkolne zasadziły cebulki żonkili w ogrodzie przedszkolnym, które są symbolem tej akcji. Natomiast wiosną przeprowadzana zostanie zbiórka dobrowolnych kwot, które wpłacane będą na konto żarskiego Hospicjum.

Ogólnopolska akcja BohaterOn 03 listopada 2020 11:51

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn.  Na grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące Powstania Warszawskiego. Chłopcy z grupy I:  Szymon, Waldek, Seweryn  i Szymon przedstawili swoim koleżankom i kolegom symbole Powstania Warszawskiego: Godzina 'W', faga Polski, kotwica - 'Znak Polski Walczącej', Pomnik Małego Powstańca. Przedszkolaki na grupach według podanego kodu- zakodowały znak Powstania Warszawskiego -  kotwicę - 'Znak Polski Walczącej' na macie edukacyjnej jak i samodzielnie. Dzieci wykonały również wspólne kartki i albumy grupowe wraz z życzeniami dla Powstańców Warszawskich. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w Akcji Bohateron. Koordynatorki akcji:  Barbara Hausmann, Anna Krasicka, Halina Siwik. 

 

Zapasy na zimę 03 listopada 2020 11:47

Tematem zajęć w gr. III były ZAPASY NA ZIMĘ. Na podstawie wiersza E. Szelburg dzieci porządkowały zapasy dzieląc je na zbiory. Układały i przeliczały na półkach w spiżarni. Samodzielnie wykonały sok z jabłek. Syropem z cebuli wzmocnią swoją odporność.

Podwodny Świat Ryb 03 listopada 2020 11:42

Na przedostatnich zajęciach z cyklu 'Świat ryb' dzieci poznawały sprzęt wędkarski. Dowiedziały się między innymi, co to jest kołowrotek, podbierak, spławik, przekonały się, że żyłka to nie jest zwykła nitka, którą w łatwy sposób można przerwać. Poznały różnorodne gadżety, które ułatwiają pracę wędkarzowi i pomagają złowić różne ryby. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z metodami łowienia ryb: metodą spinningową, spławikowo-gruntową oraz muchową. Jako podsumowanie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący łowienia ryb.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020