Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

warsztaty ceramiki w Pałacu w Chichach 05 marca 2023 22:00

5 grudnia 5 latki z gr VI udały się na wycieczkę do Chich. Rozmawialiśmy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaju. Zamieniliśmy się w pomocników Świętego Mikołaja. Poznaliśmy tajniki sztuki ceramiki i stworzyliśmy prezenty dla naszych bliskich. Dziękujemy Świąteczne Warsztaty Ceramiki w Pałac Chichy.

Spotkanie z Mikołajem 05 marca 2023 21:57

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

warsztaty ozdabiania filiżanki 05 marca 2023 21:49

Przedszkolaki z grupy I, III i VI udały się na warsztaty ozdabiania filiżanki do Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego. Dzieci malowały farbami wzory według własnego pomysłu. Tym sposobem zrealizowaliśmy kolejne zadanie innowacji pedagogicznej ' Śladami miasta Żary- poznajemy historię żarskiej porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020