Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Kisimy kapustę! 25 października 2017 18:54

Dzieci z gr IX integracyjnej zapoznały się z instrukcją kiszenia kapusty. Po ustalaniu odpowiednich składników wybrały się na rynek gdzie zakupiły kapustę i marchew. Następnie uczestniczyły w tradycyjnym szatkowaniu kapusty. Maks czytał instrukcję wg. której dzieci prowadziły działania.

Przedszkolaki w miasteczku ruchu drogowego 22 października 2017 18:34

W piątek naszych przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych odwiedzili policjanci z wydziału prewencji. Dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i oczywiście w ruchu drogowym. Okazało się, że dzieci dużo już wiedzą!

W nagrodę każda z grup miała za zadanie samodzielnie lub z małą pomocą p. policjantki  ustawić miasteczko ruchu drogowego. Zabawy było co nie miara! Podczas niej przedszkolaki miały możliwość utrwalić całą swoją wiedzęJ

Na koniec dzieci podziękowały własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Dziękujemy za super spotkanie!

Międzynarodowy Dzień Białej Laski 22 października 2017 18:26

15 paźzdiernika obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To dzień w którym znacznie więcej  uwagi poświęca się osobom niewidomym i słabowidzącym. Z tej to okazji przedszkolaków odwiedziły dwie szczególne osoby: p. Basia, pracująca w naszym Zespole jako tyflopedagog /pedagog oczu/ i jej wychowanka, starsza koleżanka przedszkolaków – Martynka. Martynka wiele opowiadała dzieciom o swoich zainteresowaniach –uwielbia recytować wiersze i sama tworzy poezję. Zademonstrowała dzieciom swoje okulary i przedmioty ułatwiające jej funkcjonowanie w szkole /podświetlaną lupę, specjalną folię powiększającą, okulary na lekcje wu-ef i inne/. Dzieci miały możliwość dotykać kartki z napisami wykonanymi pismem Braille’a i grać w specjalne memo dotykowe wykonane przez p. Basię oraz przyniesione przez nią przedmioty ułatwiające funkcjonowanie ludziom niewidomym i słabowidzącym /linijki, miarki, lupki, specjalna igłę do szycia , zegarek i wiele innych/.

Podobne zajęcia odbyły się w budynku szkolnym. Uczestniczyły w nich grupa integracyjna starszaków i klasa I integracyjna.

Dziękujemy p. Basi za przygotowanie atrakcyjnych dla dzieci zajęć:)

 

 

Wycieczka na ścieżkę edukacyjną 'Dawna Kopalnia Babina' 23 października 2017 20:39

W ramach obchodów Święta Drzewa pięciolatki z grup III i IV wybrały się na ścieżkę edukacyjną „Dawna Kopalnia Babina”. Na ścieżce towarzyszył dzieciom leśnik z leśnictwa Nowe Czaple –p.Grzegorz Rygiel. Odkrył przed dziećmi mnóstwo tajemnic związanych ze ścieżką: opowiedział jak powstawała wieżą widokowa, wskazał odkryte przez ostatni deszcz pokłady węgla brunatnego  na zboczu zejścia nad jezioro „Afryka”, pokazał dzieciom roślinkę, które znajduje się pod ścisłą ochroną / centurię pospolitą zwana tysięcznikiem/. Na koniec wszyscy zjedli  przepyszne pączki- na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie! Pan Grzegorz otrzymał  podziękowania od dzieci a dzieci kartę z pieczątką dokumentującą wejście na wieżę widokową. Na wiosnę wybierzemy się na druga wieżę- w Zielonym lesie, by zdobyć drugą pieczątkę! Każde z dzieci otrzymało również maleńkiego Ciszaka – zwierzątko- maskotkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Lipinki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzieciom wycieczki w tak piękny, słoneczny, jesienny czas :)

Posadziliśmy modrzewie! 15 października 2017 19:13

Korzystając z pięknej piątkowej pogody, trzylatki z grupy I wraz z pięciolatkami z grupy III posadziły w ogrodzie przedszkolnym trzy modrzewie otrzymane od Nadleśnictwa Lipinki w ramach obchodów Święta Drzewa. Niestety prędzej pogoda na to nie pozwoliła, dopiero w piątek  przybył do nas p. Bartek /leśnik z zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa /  i pomógł dzieciom sfinalizować  akcję!

Dzieci uważnie się przyglądały jak należy sadzić drzewa  /na jaką głębokość wykopać dołek, jak rozłożyć  korzenie/. Teraz będą opiekowały się naszymi drzewkami  i patrzyły czy dobrze rosną i czy niczego im nie brakuje. Pan Bartek podpowiedział, że  dzieci mają się nie martwic jak w najbliższym czasie drzewkom spadną  igły… bo modrzew jest jednym z niewielu drzew iglastych które te igły gubią przed przyjściem zimy. Bardzo dziękujemy p. Bartkowi za cenne rady i pomoc przy sadzeniu drzew :)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020