Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Europejski Tydzień Kodowania 06 października 2019 10:39

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, nasz Zespół bieże udział w Europejskim Tygodniu Kodowania -Code Week 2019. Działania związane z programowaniem potrwają u nas dwa tygodnie i będą odbywały się zarówno w przedszkolu jak i w naszej szkole -Sp nr 3. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą pobawić się z nami w programowanie - będą ozoboty, kodowanie na macie i wykorzystanie zakupionych ostatnio Mini Mat do kodowania oraz puzzli Ar - czyli zadania z roszerzoną rzeczywistoscią.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o śledzenie ogłoszeń na terenie przedszkola i szkoły!

Spotkanie z p. Jesienią

Naszych  przedszkolaków odwiedziła Pani Jesień. Opowiedziała nam o cechach charakterystycznych nowej pory i pokazała też inne pory roku- by dzieci zapamiętały występujące między nimi  różnice. Były zagadki, układanie napisu 'JESIEŃ'. Dzieci rywalizowały w zbieraniu darów jesieni dla wiewiórek oraz w rzucie do celu ( „Do wiewiórczej spiżarni'). Dzieci wspólnie z Panią Jesienią zaśpiewały piosenkę pt. 'Kolorowe listki'. Dostały w nagrodę dynie /każda grupa/, naklejki z jeżem oraz kolorowanki. Dzieci z paniami także przygotowały podziękowanie dla pani jesieni.  Na koniec spotkana zrobiliśmy sobie z Panią Jesienią  pamiątkowe zdjęcia .

Po drugim śniadaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. 'Polska Złotą Pani Jesień'.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego 30 września 2019 17:09

W piątek, 27 września, dzieci przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Pani Anetka -nasz niedźwiadek -zwracała uwagę na problemy osób niesłyszących na całym świecie, na ich prawa, osiągnięcia oraz ich obawy w codziennym życiu, m.in. przed dyskryminacją. Podczas  obchodów dzieci złożyły koleżance życzenia uczyły się migać pląs 'Stary niedźwiedź mocno śpi' . Na zakończenie dzieci oglądały bajkę 'Czerwony kapturek' w wersji dla osób niesłyszących. Uroczystość przygotowały panie z grup integracyjnych wspomagane przez p. Agnieszkę. Dziękujemy!

Dzień Bez Samochodu 30 września 2019 16:51

23 września świętowaliśmy Dzień Bez Samochodu.   Uczniowie naszej szkoły, którzy nie przyjechali na lekcje samochodem,  ale pieszo lub innymi środkami lokomocji dostali od Samorządu niespodzianki

'Jadąc rowerem dbsz o atmosferę' oraz 'Na rowery, na spacery' to tegoroczne hasła, z którymi dzieci z gr VII i gr VI maszerowały dziś, aby spotkać się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Żarach Dzieci uczestniczyły w pogadance i wiedzą już jak dbać o atmosferę. W nagrodę za udział w akcji dzieci zostały obdarowane odblaskami i  kolorowankami przygotowanymi przez organizatorów akcji.

W drodze do przedszkola dzieci rozdawały cukierki z logo akcji wszystkim, którzy tego dnia wybrali inny środek lokomocji niż auto. Przedszkolaki gratulowały wyboru!

Ogrywamy tajniki turystyki,spotkanie z p. Elżbietą Łobacz-Bącal 30 września 2019 16:45

W ramach Tygodnia Turystyki w Żarach, naszych przedszkolaków odwiedziła dziś p. Elżbieta Łobacz- Bącal z żarskiego oddziału PTTK. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, kto to jest turysta i jaką turystykę może uprawiać człowiek. Pani Ela zaprezentowała dzieciom prawdziwy rowerowy strój i zachęcała je do uprawiania z rodzicami jazdy na rowerach. Dzieci dowiedziały się, co w swoim plecaku powinien mieć każdy mądry turysta i jak poradzić sobie w przypadku załamania pogody. Okazało się, że przedszkolaki dużo już wiedzą na ten temat- potrafiły prawidłowo wymienić wszystkie możliwe kolory szlaków. Na koniec dzieci wręczyły p. Eli własnoręcznie wykonane podziękowania i laurki a w zamian otrzymały certyfikaty /dzieci starsze/ i książeczki „Bądź bezpieczny na szlaku” /dzieci młodsze/. To był dobrze spędzony czas!

Pani Elu, ślicznie dziękujemy

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020