Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Code Week 2019 w naszym Zespole 27 października 2019 14:53

W dniach od 5 do 20 października w naszym Zespole odbyło się wiele otwartych warsztatów i wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Trenerki z Klubu Młodego Programisty przeprowadziły 25 godzin zajęć, podczas których dzieci i uczniowie poznawali tajniki programowania poprzez m.in kodowanie tras na macie, tras dla ozobotów, instrukcji dla robotów, tworzenie własnych gier i wiele innych działań ... ale przede wszystkim dobrze się bawili.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

Akcja Pola Nadziei w naszym przedszkolu

Cały paździenikowy tydzien przedszkolaki sadziły cebulki żonkili, pogoda dopisała niemal każdej grupie. Na wiosnę pięknie znowu nam zakwitną:)
Jesienną edycję uważamy za szczególnie udaną!

Akcja „pola Nadziei” przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki i pomocy. Jesienią sadzimy żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, natomiast wiosna, gdy kwiaty kwitną odbędzie się akcja, która będzie miała na celu wsparcie finansowe żarskiego hospicjum. Ponadto celem prowadzonej akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, wprowadzanie ich w świat społeczeństwa obywatelskiego.

Jesienią sady się rumienią- zajęcia otwarte w gr III 27 października 2019 15:31

Grupa III integracyjna przygotowała występ dla swoich rodziców pt. 'Jesienią sady się rumienią'

Dzieci  tańczyły i śpiewały z gestami j. migowego. Radość sprawiła nam Hania która dyrygowała podczas instrumentalizacji piosenki 'Deszczowa orkiestra'. W drugiej części spotkania dzieci wykonały działania  matematyczne. Dziękujemy rodzicom za tak liczne wsparcie  oraz pomoc przy owocowych drzewach.

Dzień BIałej Laski 18 października 2019

W dniu 18.10.2019 r. przedszkolaki naszego Zespołu wraz dzieci Miejskiego Przedszkola nr 10  w Żarach przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski- Święta Osób Niewidomych i Słabowidzących. Kilka dni wcześniej przedszkolaki obejrzały film z Fundacji VIsMaior pt. „Nazywam się Pies….Pies Przewodnik”, który pokazał dzieciom, jakie zadania wykonuje pies – przewodnik dla osoby niewidomej. W tym dniu do naszego przedszkola zawitały pani Klaudia (osoba niewidoma) wspólnie z mamą Kasią i psami Miłkiem i Fioną. Na co dzień p. Klaudia jest studentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, która jest osobą niewidomą poruszającą się z psem przewodnikiem. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia, jak asystuje pies przewodnik Miłek p. Klaudii w poruszaniu się na co dzień. Dzieci już wiedzą w co ubrany jest pies przewodnik (szorki, uprzęż) jak porusza się wraz osobą niewidomą. Miały możliwość zobaczeniu komend wydawanych przez p. Klaudią typu:  ławka, góra, dół, przejście oraz nagradzania za pracę, również przez nasze dzieci.

Obchody Święta Drzewa w naszym przedszkolu 27 października 2019 15:12

 17 października, nasze przedszkolaki obchodziły Święto Drzewa! W świętowaniu, jak co roku, dopomogli nam  nasi Przyjaciele z Nadleśnictwa Lipinki. Młodsze dzieci i I grupa integracyjna spotkali się w przedszkolu z leśniczyną- p. Joasią. Opowiadala dzieciom o lesie i o zwierzętach, które można w nim spotkać. Dzieci układały mega-puzzle i oglądały przyniesione przez p. Joasię okazy przyrodnicze.

Starsze dzieci wybrały się autobusami do Zielonego Lasu, by spotkać się z leśnikami. Każda z grup wraz ze swoim przewodnikiem zwiedzała las i przepiękną ścieżkę edukacyjną „Zielony zakątek” dedykowaną  młodszym miłośnikom lasu. Dzieci podziękowały za wspólnie spędzony czas własnoręcznie wykonanymi upominkami i specjalnie przygotowanymi dyplomami.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020