Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Kubeczkowe zabawy z kodowaniem

Kodowanie z wykorzystaniem kubeczków jest bardzo lubiane przez dzieci. Wymaga od nich myślenia, postrzegania i skupienia uwagi. Tym razem pojawiły się zadania bardzo trudne, które wymagały od dzieci odwzorowania gotowych schematów. Dzieci działały w grupach kilkuosobowych. Na koniec nagroda i zabawy z dziećmi młodszymi /trzylatkami/– dowolne konstruowanie.

Uczymy się udzielać I pomocy 23 lutego 2020 13:45

W piątek, 21 lutego, przedszkolaków z gr IV odwiedził tata Mai – p. Piotr Brela. Jest zawodowym strażakiem – zaprezentował dzieciom strój strażacki  i opowiedział o swojej pracy. Przygotował też dla dzieci, przy współudziale wychowawców, prezentację jak należy udzielać osobie potrzebującej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci „na żywo” mogły zobaczyć jak wykonuje się sztuczne oddychanie i masaż serca również przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Jak należy zabezpieczać osobę przez przyjazdem karetki – kołnierz ortopedyczny , folia termiczna, chusta trójkątna. Dzieci poznały również pozycję boczną ustaloną i samodzielnie próbowały ćwiczyć jej wykonywanie.

Warsztaty psychoedukacyjne grup integracyjnych 23 lutego 2020 13:37

17 lutego, grupy integracyjne odwiedziła przyszła pani psycholog pani Natalia Sługocka. Pani Natalia przeprowadziła wśród sześciolatków z grup integracyjnych zajęcia warsztatowe pt.:  'Jak radzić sobie z emocjami'. Zajęcia odbyły się w sali grupy I. Dzieci poznały pluszowego misia Ferdka który przeżywał różne emocje. Została przeprowadzona pogadanka grupowa z dziećmi o emocjach , o tym jak się je przejawia oraz jak można sobie z nimi poradzić. „Co zrobiłby Ferdek, gdyby był smutny? Jakby się zachowywał? Jak mógłbyś mu pomóc?”.

Gdy był smutny, wystraszony lub zły dzieci próbowały pomóc mu pokonać te emocje. Dzieci starały się również według własnych pomysłów wykonać czynności, które miały pomóc mu się uśmiechnąć, rozbawić go, czuć się dobrze. Były również kalambury. Prowadząca zajęcia  najpierw pokazywała dzieciom zdjęcia różnych twarzy, a zadaniem uczestników warsztatu było rozpoznanie prezentowanej emocji i nazwanie jej. Następnie wybrane dzieci siadały plecami do prowadzącego oraz komputera i próbowały odgadnąć z mimiki twarzy i ciała pozostałych dzieci prezentowaną emocję  i ją nazwać.

Plastusiowy pamiętnik

Przedszkolaki gr. I podczas zajęć „Każdy lubi bajki”, odpowiadały na pytania: Co to jest bajka? Kto tworzy bajki? Dlaczego je lubimy? Dzieci łączyły postacie z bajkami i poznawały różnych bohaterów. Przedszkolaki poznały nowego bohatera bajki Plastusia z książki- M. Kownackiej- „Plastusiowy pamiętnik”.  Przedszkolaki: Nadia, Damian, Natalka  i Mikołaj wykonały małego Plastusia, który będzie towarzyszyć podczas czytania bajki i tworzenia prac plastycznych po nowych poznanych przygodach naszego bohatera. Przedszkolaki oglądały również filmy z Plastusiem:  „Dlaczego nazywam się Plastuś” oraz „O kleksie z kałamarza, co na nikogo nie zważał”.

Wesoły karnawał

„Wesoły karnawał” to pierwsze zadanie V edycji ogólnopolskiego programu 'Uczymy Dzieci Programować', które zrealizowały nasze przedszkolaki. Tym razem działała łączona grupa feryjna 3i 4 latków. Dzieci przypomniały sobie o niedawnym balu karnawałowym i opowiadały o swoich przebraniach. Potem trzylatki kolorowały szablony z balonikami a czterolatki wypełniały kartę pracy z maskami- uzupełniały kody dla ozobotów i kolorowały maski. Na koniec starsze dzieci sprawdzały czy ozobot dobrze odczytuje zaprojektowane kody a młodsze dzieci konstruowały z drewnianych puzzli drogę dla niego. Ozobot pokonywał ją i podziwiał pokolorowane baloniki. Maluszki widziały ozobota pierwszy raz! Zrobił wśród nich furorę <3

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020