Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dzień Kropki 2019 22 września 2019 11:47

Tegoroczny Dzień Kropki świętowaliśmy w  przedszkolu wyjątkowo! Każda z grup  przedszkolnych bawiła się kropkami na swój sposób. Pani Kasia- przedszkolny logopeda, odwiedziła każdą z grup / nawet i nasze nowe maluszki /wraz z lalką Margolcią i przeczytała dzieciom opowieść o Vashti /Peter H. Reynolds „Kropka”/. Margolcia podarowała dzieciom słomki, które dzieci wykorzystały potem do wykonania pracy plastycznej z kropek -dmuchane kleksy. Dzieci mogły zrobić sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem foto-budki przygotowanej przez p. Basię.

Powrót mrówek 22 września 2019 11:11

Po wakacjach do grupy I przedszkolnej powróciły w formikarium nasze 'mrówki - żniwiarki' (Messor Barbarus). Co ciekawe, mrówek w trakcie wakacji przybyło. Dzieci integrując się z maluszkami grupy V mogły podzielić się dotychczas zdobytą wiedzą nt. życia mrówek. Przedszkolaki obserwowały, jak podaje się mrówkom wodę i jedzenie w formie nasion.

Witamy Larę! 09 września 2019 17:59

W naszym przedszkolu pojawiła się Lara -nasza nowa wolontariuszka z Niemiec.  Dzieci z gr IV przywitały ją bardzo ciepło. Lara bedzie z nami cały rok szkolny i mamy nadzieję się przy niej wiele nauczyć.

Pierwszego dnia wolontariuszka pokazała nam skąd przyjechała, zaznaczając linię na specjalnej polsko-niemieckiej mapie. Potem były zabawy z wykorzystanuem metody animacji jezykowej -dzieci poznawaly kolory.

Mamy nadzieję, że ten wspólny rok będzie dobrze spędzonym czasem i dla nas i dla Lary.

Witamy w Polsce, witamy w Żarach, witamy w naszym przedszkolu Lara!

 

 

Pięciolatki programują! 09 września 2019 17:44

Zaczyna się nowy rok szkolny i kolejny już z ogólnopolskim programem - Uczymy dzieci Programować. 

W tym roku szkolnym do programu dołączyła grupa VII /pięciolati/. W pierwszym tygodniu września dzieci zrealizowały pierwsze zadanie pt. Witaj Przedszkole - z wykorzystaniem maty i ozobotów. Dzieci zapoznły się z zasadami kodowania i poznały pierwszy kod - 'jedź prosto'.

Brawo!

owaliśmy pierwsze zadanie Witaj Przedszkole - z wykorzystaniem maty i ozobotów. Dzieci zapoznły się z zasadami kodowania i poznały pierwszy kod - jedź prosto.

Witamy! 01 września 2019 14:14

Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków oraz ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2019-2020. Szczególnie witamy te dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie Wam z nami dobrze .

W tym roku szkolnym, w naszym budynku mamy osiem grup przedszkolnych, w tym trzy grupy integracyjne. Na początek prosimy rodziców o podpisanie obowiazujących dokumentów, które ułatwią nam współpracę /m. inn. zgody na przetwarzanie danych, publikowanie wizerunku czy oświadczenia dotyczącego odbierania dzieci z przedszkola /są one dostepne u wychowarców grup/.

Życzymy udanego roku!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020