Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Ptasie wesele 03 marca 2019 10:50

Grupy integracyjne VII i VIII trzy dni bawiły się na „Ptasim weselu” - zaślubinach sroki i gawrona. To serbołużycki obyczaj  związany z  cyklem przyrody wśród ptaków. Tym sposobem ptaki dziękują dzieciom za dokarmianie ich podczas zimy. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, dzieci ze świetlicy  oraz nasi rówieśnicy z grupy III i V. Po weselu dzieci miały możliwość wspólnej zabawy i integrowania się w Sali dzieci sześcioletnich.

Dziękujemy opiekunom grup integracyjnych za kultywowanie tej pięknej tradycji i przygotowanie przepięknej uroczystości

W świecie bajek, w świecie marzeń 03 marca 2019 11:00

#Robimyzadaniewprogramie #UczymyDZieciProgramować

Przedszkolaki uwielbiają zabawy w programowanie. Tym razem sześciolatki z gr III układały na kolorowej stronie maty standardowe sudoku z wykorzystaniem obrazków- ilustracji do trzech bajek.

Potem dzieci podzielone na cztery grupy robocze wytyczały trasę mająca na celu wypełnienie warunku- zebranie obrazków pasujących tylko do jednej bajki.

Efektem finalnym działań było zapisanie trasy w postaci kodu.  Było dużo pracy a najpiękniejszym jej aspektem okazała się… współpraca!

Lubimy bajki, lubimy kodowanie

Dni Otwarte w naszej Szkole 03 marca 2019 11:07

28 lutego 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 3, w ramach dni otwartych, zamieniła się w indiańską wioskę. Przedszkolaki i ich rodzice mogli przekonać się, że nasza placówka jest przyjaznym miejscem, gdzie każdy uczeń rozwija i odkrywa swoje pasje i talenty. W naszej szkole udowadniamy, że nauka nie musi być monotonna i nudna.

03 marca 2019 10:44

Brawo!!!

Nasza przedszkolna kadra piłkarska w składzie: Maja, Lena, Michał, Witek, Kuba, Stefan, Antek, Szymon i Igor /dzieci z grup III i V/  zdobyli  II miejsce w odbywającym się 26 lutego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 2!

Gratulujemy naszym wspaniałym piłkarzom i p. Antoniemu - naszemu trenerowi

Czekoladowy Autobus 03 marca 2019 10:25

 Do naszego przedszkola zawitał Czekoladowy autobus, na który dzieci od dłuższego czasu czekały. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy II, V i VII. Dzieci wielozmysłowo poznawały właściwości czekolady a najbardziej zaskoczyła ich nazwa maszyny do zrobienia czekolady czyli temperówka! Każde dziecko otrzymało dyplom, własnoręcznie zrobioną estetycznie zaplanowaną czekoladę. Uśmiech dziecka po skończonych zajęciach bezcenny!

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020