Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w gr VI integracyjnej 29 stycznia 2019 16:55

11.01.2019 r. w grupie VI oddziału integracyjnego została zorganizowana uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla nich taniec ludowy Trojak. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Bal grup integracyjnych z przyjaciółmi z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy 29 stycznia 2019 16:48

Cykliczne spotkania dzieci z naszego Zespołu z dziećmi z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i mowy to niemal już nasza tradycja. Tym razem grupy integracyjne VII i VIII wyruszyły do naszych przyjaciół na bal. Tenecznym krokiem w Nowy ROK! Było mnóstwo radości podczas konkursów, w których między innymi wybrano króla i królową balu.

Dziekujemy za zaproszenie :)

Świąteczne kolędowanie przedszkolaków 21 grudnia 2018 22:16

21 grudnia w holu naszego przedszkola zebrały się wszystkie dzieci, by razem z p. Bogusią /naszą katechetką/ i p. Sebastianem /naszym nauczycielem rytmiki/ wspólnie kolędować i cieszyć się zbliżającymi Świętami. W świętowaniu dopomogli nam również nasi starsi koledzy -uczniowie, którzy kiedyś uczęszczali do naszego przedszkola. Były przepiękne świąteczne wiersze i piękna kolęda grana na skrzypcach przez Dominikę. Każda z grup zaprezentowała również swoja kolędę lub piosenkę świąteczną. Fajnie jest mieć starszych kolegów w szkole…

Dziękujemy uczniom naszej szkoły, p. Bogusi i p. Sebastianowi

'W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia' świąteczne zajęcia otwarte w gr VI integracyjnej 21 grudnia 2018 22:45

W dniu 19 grudnia 2018 r. w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców- „ W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”.  Przedszkolaki zaprezentowały dla swoich rodziców występ artystyczny  „Bałwanki”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki świąteczne. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne, nie obyło się  bez słodkiego poczęstunku za który dziękujemy serdecznie rodzicom. W tym dniu dzieci otrzymały również „słodkości” - podziękowania za życzenia wysyłane dla  polskich żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii.

Warsztaty Bożonarodzeniowe 21 grudnia 2018 22:57

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W poniedziałek przedszkolaki z grupy VII integracyjnych brały udział w warsztatach świątecznych w  Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Podczas spotkania Pani Ela pokazała  dzieciom  jak zrobić pyszny, słodziutki lukier, natomiast Pani Jola  jak wykonać ozdoby z masy cukrowej,  którymi  5 – 6 latki ozdabiały pierniczki.  Dzieci również  miały okazję spróbować świątecznego ciasta – makowca. Na koniec warsztatów złożyliśmy sobie życzenia oraz wręczyliśmy upominki.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020