Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Spartakiada Przedszkolaków 01 kwietnia 2019 17:35

Grupa V 6 latków 27 marca brała udział w Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Sportowej ,,Sport i Zabawa,,. Organizatorem sportowej imprezy było Miejskie Przedszkole nr 3 im WOŚP i Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Żarach. Odbyło się 10 konkurencji sportowych i pokaz zorganizowany przez klub karate Kontra. Między konkurencjami przedszkola prezentowały krótkie programy artystyczne. Dzieci lubią aktywnie spędzać czas i wszyscy się przednio bawili. Dziękujemy za profesjonalną organizację.

Kopciuszek 01 kwietnia 2019 17:53

Dnia 25 marca, na  Oddziale Integracyjnym odbyła się premiera przedstawienia kukiełkowego pt. „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycielek grup integracyjnych naszego Zespołu. W przedstawieniu wzięły udział przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu jak i uczniowie z Ośrodka z Wadami Słuchu i Mowy z Żar wraz z nauczycielkami.                                                                   

Uczestnicy przedstawienia mogli poczuć się jak w teatrze otrzymując przed premierą bilety wstępu. Podczas występu było dużo emocji ze strony dzieci jak i uczniów naszej szkoły, którzy mogli wczuć się w rolę aktorów i zagrać dla swoich rówieśników jak i nauczycieli. Występ po drugiej stronie kurtyny nie było łatwym zadaniem, wymagało to od młodych aktorów dużego skupienia uwagi jak i modulacji głosu. Uczestnicy występu otrzymali duże brawa za popis. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami naszego Zespołu, p. Agnieszka i p. Przemkiem, przygotowali niespodziankę - słodki poczęstunek dla wszystkich nauczycielek zaangażowanych w przedstawienie, za co serdecznie dziękujemy!

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 27 marca 2019 18:17

Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w placówce przedszkolnej miały w tym dniu bardzo radosny przebieg. Dzieci na znak tolerancji i akceptacji wobec akcji założyły kolorowe skarpetki nie do pary. Były dużo zabawy, w tym zawody sportowe, wykonywanie kolorowych skarpetek zarówno przez dziewczynki jak i chłopców. Panie na grupach czytały dzieciom historię napisaną przez mamę małego Kostka z Zespołem Downa pt. „Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”. Dzieci z oddziałów integracyjnych w tym dniu wybrały się na wiosenny spacer po naszym mieście, przekazując mieszkańcom Żar symbolicznie papierowe kolorowe skarpetki.

Przywitanie Wiosny :) 27 marca 2019 18:05

Choćby z nieba padał śnieg, a w nosy szczypał mróz, to zimy już nie będzie...bo dziś do przedszkola przyszła Pani Wiosna. Wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się w sali gimnastycznej i wzięły udział w przemiłym spotkaniu. Były zagadki, niespodzianki, śpiew, tańce i mnóstwo dobrej zabawy.

Każda z grup prezentowała swojego wiosennego kwiatka- pracę przestrzenną lub płaską wykonaną dla p. Wiosny.

Wszyscy razem, z Wiosną na czele,  wyruszyliśmy orszakiem w rytm wiosennej muzyki, pożegnaliśmy Marzannę, a wraz z nią Zimę. Oby więcej takich spotkań!

Spotkanie dla dzieci przygotowały: p. Boćkowa /p. Natalka/, p. Wiosna /p. Basia/ i p. Pszczółka /p. Ania/. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Dzień Kobiet 10 marca 2019 12:50

Damą być, ach damą być... bez względu na wiek! Dzień Kobiet w naszym przedszkolu obchodzony był, jak na tradycję przystało, słodko i barwnie.  Chłopcy w każdej z grup przygotowali małe upominki w postaci kwiatów, wlasnorecznie wykonanych laurek i słodkości a każda z grup świętowała w swoj własny sposób. Chłopcy z grupy VI obdarowali symbolicznym kwiatkiem nie tylko swoje koleżanki ale i wszystkie dorosłe kobietki z przedszkola.

To był miły dzień :)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020