Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

W świecie bajek, w świecie marzeń 03 marca 2019 11:00

#Robimyzadaniewprogramie #UczymyDZieciProgramować

Przedszkolaki uwielbiają zabawy w programowanie. Tym razem sześciolatki z gr III układały na kolorowej stronie maty standardowe sudoku z wykorzystaniem obrazków- ilustracji do trzech bajek.

Potem dzieci podzielone na cztery grupy robocze wytyczały trasę mająca na celu wypełnienie warunku- zebranie obrazków pasujących tylko do jednej bajki.

Efektem finalnym działań było zapisanie trasy w postaci kodu.  Było dużo pracy a najpiękniejszym jej aspektem okazała się… współpraca!

Lubimy bajki, lubimy kodowanie

Dni Otwarte w naszej Szkole 03 marca 2019 11:07

28 lutego 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 3, w ramach dni otwartych, zamieniła się w indiańską wioskę. Przedszkolaki i ich rodzice mogli przekonać się, że nasza placówka jest przyjaznym miejscem, gdzie każdy uczeń rozwija i odkrywa swoje pasje i talenty. W naszej szkole udowadniamy, że nauka nie musi być monotonna i nudna.

03 marca 2019 10:44

Brawo!!!

Nasza przedszkolna kadra piłkarska w składzie: Maja, Lena, Michał, Witek, Kuba, Stefan, Antek, Szymon i Igor /dzieci z grup III i V/  zdobyli  II miejsce w odbywającym się 26 lutego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 2!

Gratulujemy naszym wspaniałym piłkarzom i p. Antoniemu - naszemu trenerowi

Czekoladowy Autobus 03 marca 2019 10:25

 Do naszego przedszkola zawitał Czekoladowy autobus, na który dzieci od dłuższego czasu czekały. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy II, V i VII. Dzieci wielozmysłowo poznawały właściwości czekolady a najbardziej zaskoczyła ich nazwa maszyny do zrobienia czekolady czyli temperówka! Każde dziecko otrzymało dyplom, własnoręcznie zrobioną estetycznie zaplanowaną czekoladę. Uśmiech dziecka po skończonych zajęciach bezcenny!

 

'Czy kapusta ma PH'? 03 marca 2019 10:18

26 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach „Czy kapusta ma pH” organizowanych przez Krainę Eksperymentów z Zielonej Góry. Zajęcia miały charakter naukowy.
Dzieci były wprowadzane w świat chemii, narzędzi labolatoryjnych. Uczestnicząc w zajęciach poprzez doświadczenie miały możliwość dowiedzieć się co kryje się pod pojęciem „odczyn pH”.
Grupowały substancje na odczyn pH poznając naturalny wskaźnik jakim jest czerwona kapusta.
Samodzielnie badały odczyn substancji następnie odczytywały wynik swoich badań na skali pH.
Było super! Już czekamy na kolejne zajęcia.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020