Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Obchody dnia osób niedosłyszących 07 października 2018 10:22

4 października, w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Panie Anetka, Marzenka, Agnieszka, Natalka przeprowadziły zajęcia i opowiedziały o funkcjonowaniu dzieci Głuchych w środowisku społecznym między innymi jak się porozumiewają i słuchają bajek . Wszystkie te panie posługują się językiem migowym.

Dzieci poznały wychowanków naszego przedszkola którzy obchodzili swoje święto-  Amelkę i Zuzię. Dzisiejsze działania prowadzone były w dwóch grupach – dzieci młodsze i dzieci starsze. Przedszkolaki nauczyły się podstawowych gestów w PJM dzień dobry, dziękuję, do widzenia.  Pani Anetka będzie kontynuować naukę  języka migowego w grupach 5 i 6-latków.

Dziękujemy za przygotowanie obchodów tak ważnego święta!

Sześciolatki uczyły się 'ratować życie' 27 września 2018 20:09

Sześciolatki z grupy III wybrały się do szkoły, by nauczyć się, jak to potem określiły, „ratować życie”! O tym jak to robić i udzielać pierwszej pomocy poinstruowała je p. Małgosia Rybnik, która na co dzień uczy tej umiejętności uczniów naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w przypadku bycia świadkiem wypadku i jak wzywać pomocy. Otrzymały od p. Małgosi małe kartonowe wypinki, z których wykonały potem telefony do ćwiczeń praktycznych we wzywaniu pomocy.

Poznały też pozycje: Pluto i boczną bezpieczną w przypadku utraty przytomności.

Jednak najbardziej emocjonującym działaniem były ćwiczenia na fantomie „Mała Ania” – okazało się, że wcale nie jest to łatwe! Ratownicy musza się dużo napracować, by uratować ludzkie życie…

Potem dzieci miały okazje podejrzeć, jak to jest w tej szkole i zwiedziły prawdziwą klasę.

Na koniec odwiedziły p. Ewę- wicedyrektor naszej szkoły, z którą zagraliśmy nie jeden spektakl teatralny … To było bardzo miłe spotkanie!

Dziękujemy p. Małgosi za pouczającą lekcję 

Spotkanie z policjantami! 27 września 2018 17:02

26 września do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście!. W ramach tygodnia, w którym dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie/ w domu, w przedszkolu i w drodze do przedszkola/ spotkali się z przedszkolakami  Ci, co o bezpieczeństwie wiedzą najwięcej- Policjanci!

Każda z grup przedszkolnych odbyła krótką pogadankę w budynku, by potem udać się na część praktyczną na skrzyżowaniu. Dzieci nazywały znaki drogowe otaczające przedszkole, uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dziękujemy Policjantom za pracowity dzień i poświęcony nam czas, bo bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza!

 

Przyjście Jesieni 25 września 2018 18:51

Wczoraj wszystkich przedszkolaków odwiedziła p. Jesień!

Pojawiła się w każdej z grup w pięknej, jesiennej sukni i z koszem pełnym swych darów. Przeprosiła dzieci, ze na powitanie tak lunęła deszczem i zawiała wiatrem. Zdradziła, że potrzebują tego wszystkie zmęczone letnią suszą roślinki i grzyby w lesie. Wybaczamy…

Dzieci bardzo cieszyły się z wizyty wyjątkowego Gościa. Były uśmiechy i piękne jesienne piosenki.

Dziękujemy p. Natalio!

Programujemy! 23 września 2018 12:51

„Uczymy Dzieci Programować” to jeden w ogólnopolskich programów, które realizujemy z dziećmi w tym roku szkolnym. To program oparty na myśleniu logicznym, przewidywaniu. Zakłada wprowadzenie do edukacji przedszkolnej elementów programowania. W celu realizacji programu w naszym przedszkolu pojawiło się dużo ciekawych pomocy edukacyjnych do pracy z dziećmi: ozoboty, maty do kodowania, krążki kierunkowe, kolorowe kubeczki. Dzieci starsze /pięcio i sześcioletnie/ w ramach udziału w projekcie realizują konkretne zadania /#Robimyzadaniewprogramie/ publikowane na stronie Edusense. Dzieci młodsze programują na zasadzie zabawy

Zachęcamy do śledzenia naszych działań!

Na zdjęciach dzieci pięcio i sześcioletnie kodują za pomocą ozobotowych puzzli :)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020