Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Spotkanie autorskie z p. Ewą Kołodziejczyk 28 listopada 2018 20:34

27 listopada, w naszym przedszkolu, w ramach projektu 'Mały miś w świecie wielkiej literatury' gościliśmy Panią Ewę Kołodziejczyk. Autorkę i ilustratorkę bajek charytatywnych dla dzieci, opowiadających o przygodach jaszczurki Cziczi. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: dzieci młodszych i starszych. Pani Ewa zaprezentowała nam 'Cziczi Jaszczurkę z Karaibów' oraz 'Jaszczurka Cziczi magiczna podróż w czasie. '

Usłyszeliśmy dużo ciekawostek na temat historii powstania książki jak i miejsc, skąd czerpane są inspiracje do powstawania kolejnych części.

Dzieci wiedzą już, że książeczki powstały, aby pomagać chorym dzieciom z fundacji „Żar Serca”. Na koniec spotkań dzieci miały możliwość wspomóc fundację zakupując książeczki z indywidualnym wpisem od autorki.

Nie możemy doczekać się następnej części. Dziękujemy Pani Ewie za cudowne spotkanie, a rodzicom za wsparcie i chęć niesienia pomocy.

Spotkanie dla dzieci zorganizowala p. Agnieszka Sobczyk.

Kodowanie z Misiem 28 listopada 2018 20:24

Kodowanie to stały punkt działań dzieci w b/r szkolnym.  Tym razem kodowanie z Misiem! Udział w nim wzięły aż dwie najstarsze grupy sześciolatków, w tym grupa integracyjna. Misio wysłuchał wiele ciekawych historii, gdy ozobot  zatrzymał się /pauza/ przy uszku - i na tych małych i na tych dużych kartach pracy!

Kodowanie i zabawy ozobotami to jedne z lepszych propozycji dla dzieci w tym roku szkolnym.

Takie działania uczą dzieci myślenia algorytmicznego, przewidywania, planowania.

#RobimyZadaniewProgramie #UczymyDZieciProgramować

28 listopada 2018 20:05

W piątek, 23 listopada,  przedszkolaki obchodziły święto pluszowego misia. Szczególnie hucznie obchodzono go w grupach integracyjnych. Grupa pani Anetki  /VIII integracyjna/ zaprosiła klasy z Ośrodka  dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy. Uczestnicy zabawy wysłuchali historii misia Wojtka bohatera wojennego. Były zabawy, konkursy plastyczne, pieczenie ciasteczek, dekorowanie mini tortów. Panie misiowe rozdały  upominki mini misie. Dziękujemy gościom za prezent dla naszego misia Zdzisia który lubi bajeczki

'Nie biję pomagam!' 28 listopada 2018 19:39

Uczniowie wraz przedszkolakami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach przyłączyli się do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzonego w dniu 19.11.2018 r. Wychowankowie klas I-III wykonali plakaty pt. „Nie biję, pomagam”, które za udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami, podziękowaniami i słodkościami  . Prace uczniów można  podziwiać na holu w placówce szkolnej.

W godzinach porannych w przedszkolu na grupach odbyły się pogadanki  przeprowadzone przez nauczycieli grup na temat profilaktyki przeciwdziałania przemocy wobec dzieci pod hasłem: „ Nie biję, pomagam”. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat przemocy kierowanej wobec innych.  Zobowiązały się również, że w tym dniu będą dla siebie bardzo miłe i pomocne. Wychowankowie zostali obdarowani plakietkami nawiązującymi do powyższego święta

 

'Jestem Polakiem, jestem Polką' -co to dla mnie znaczy? -Zadanie I w wyzwaniu Edusense na 100Lecie Odzyskania Niepodległości 20 listopada 2018 17:32

#Edusense#UczymyDzieciProgramować#100LecieNiepodległośći

Sześciolatki z ZSP w Żarach wykonały  I pierwsze zadanie konkursowe. Zajęło im to trzy dni, bo wcześniej trzeba było wykonać kartę pracy-Polskę w sercu oraz małe czerwone serduszko z elementami kojarzącymi się z nasza Ojczyzną. Podczas finału dzieci czytające utworzyły napis Patriota i wspólnie odśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Kodowanie trwało cały dzień! Po obiedzie dzieci utworzyły ozobotowe puzzle wykorzystując patriotyczne serduszka i symbole narodowe. Podczas podroży ozobotów mali Patrioci odśpiewali im piosenkę „Co to jest Niepodległość”. 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020