Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Uwaga Plebiscyt! 17 kwietnia 2018 12:56

Serdecznie dziekujemy Rodzicom, za zgłoszenie naszego przedszkola do udziału w plebiscycie 'Przedszkole na medal' organizowanym przez Gazetę Lubuską :)

Już sama nominacja to  dla nas wielki zaszczyt! 

Prosimy teraz o sms-owe głosy  pod numerem GLP.82

Uwaga Konkurs ! 08 kwietnia 2018 13:03

Wszystkich naszych przedszkolaków zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

Rodziców prosimy o wsparcie w tworzeniu koncepcji i kompozycji  
Konkurs organizowany jest w ramach udziału dzieci w Programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej.
ZAPRASZAMY!

Zapraszamy do naszej Szkoły! 03 kwietnia 2018 18:42

SZANOWNI PAŃSTWO

TRWAJĄ ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ. WNIOSKI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. H. SIENKIEWICZA W ŻARACH SĄ DOSTĘPNE  U NAUCZYCIELEK GRUP LUB W SEKRETARIACIE ZESPOŁU.  WNIOSKI MOŻNA SKŁADAĆ DO 11 KWIETNIA 2018 ROKU DO GODZINY 15.00  W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

ZAPRASZAMY PAŃSTWA RÓWNIEŻ NA DZIEŃ OTWARTY  DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW I ICH RODZICÓW. ODBĘDZIE SIĘ ON 12 KWIETNIA 2018 ROKU JUŻ W NOWEJ SIEDZIBIE SZKOŁY PRZY UL. BRONI PANCERNEJ 8    (BYŁE GIMNAZJUM NR 2). POCZĄTEK GODZ. 16.30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

03 kwietnia 2018 21:03

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach przyłącza się z dniem 4 kwietnia 2018 roku do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nasza społecznośc w tym dniu w barwach niebieskich!

Zachęcamy również do zapoznania sie z filmikiem promującym kampanię społeczną, uświadamiającą jak czują się dzieci z autyzmem  :)

nie-jestem-niegrzeczny.mp4
Spotkanie z małą Hiszpanką 03 kwietnia 2018 19:38

30 marca, przedszkolaków z naszego Zespołu odwiedziła mała Hiszpanka-Paula Glińska.

Dziewczynka w tradycyjnym stroju mieszkańców Majorki przywitała wszystkich przedszkolaków mówiąc Bon dia (Dzień dobry) w dialekcie mieszkańców wyspy, będącym dialektem języka katalońskiego. Nasze przedszkolaki również przywitały ją  w jej języku. Brawo!

Paula w formie prezentacji przekazała dzieciom informacje nt. tradycji i zwyczajów mieszkańców swojej wyspy. Dzieci mogły zobaczyć przepiękne krajobrazy wyspy, na której urodziła się dziewczynka. Paula przygotowała  dla przedszkolaków ciasteczka, które są przysmakiem dzieci na wyspie.  Podała również przepis na nie.  Podczas spotkania dziewczynka przeczytała /w j. hiszpańskim/ książkę pt. „Historia o Św. Jerzym i smoku”, którą wykonała wspólnie z hiszpańskimi nauczycielami. P. Basia zapoznała dzieci z tłumaczeniem bajki. Dzieci polskie zrewanżowały się - „Legendę o Smoku Wawelskim”,  przeczytała uczennica klasy 1 a- Emilka Nerga.

Po spotkaniu z dziećmi w budynku przedszkolnym, Paula uczyła się malować woskiem swoją własną kraszankę

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020