Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

'Autyzm- wiem i pomagam' -wystawa Maksa 09 kwietnia 2017 19:28

Dnia 3 kwietnia 2017 r. w Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się  spotkanie w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu obchodzonym w dniu 2 kwietnia pt. 'Autyzm wiem i pomagam'. W spotkaniu  wzięły udział 32 osoby.  Przed  spotkaniem można było obejrzeć wystawę plastyczną naszego wychowanka pt. 'Kolorowy świat Maksa'. 

Maks z wielkim zaangażowaniem brał udział w występie przygotowanym przez nauczycieli grupy VII  (integracyjnej). Chłopiec mógł udowodnić uczestnikom spotkania, że zna i czyta litery czytając z panią Basią Hausmann bajkę pt. 'Chory kotek' i grając na cymbałkach z panią Małgosią Nawój utwór 'Wlazł kotek' nazwany przez Maksia 'kolorowy kotek'. Chłopiec swoim występem zachwycał  i rozbawiał zaproszonych gości .

Następnie  dr n. med. Pani Irena Dawidiuk przedstawiła w formie prelekcji ważne informacje dotyczące stosowania diety u dzieci z autyzmem. Po spotkaniu goście zadawali Pani Dawiduk dużo nurtujących pytań.  Na koniec podziękowali gromkimi brawami.

Witaj Wiosno! 21 marca 2017 13:58

Przedszkolaki przywitały Wiosnę. Każda z grup świętowała na swój wyjątkowy sposób:)

 Maluszki  z grupy VIII  (integracyjnej) wybrały się na spacer do miasta, by obdarować mieszkańców kwiatkami z bibuły  (dzieci wiedzą, że  tych wiosennych zrywać nie wolno J/, czterolatki obejrzały teatrzyk pt. „Przyjście wiosny”, pięciolatki wybrały się na spacer z piękną marzanną –odwiedzili razem żarskie zabytki . Dzieci starsze, sześciolatki,  świętowały w przedszkolu tańcami, piosenkami  i wierszykami o tematyce wiosennej, potem udały się z instrumentami na plac zabaw, by oznajmić wszystkim ptakom, roślinkom, że właśnie przyszła Wiosna! Dzieci starsze z grup integracyjnych wzięły przygotowały „Ptasie Wesele” /relacja wkrótce/. W salach zazieleniło się od przedszkolnych hodowli roślin i wiosennych dekoracji .

Pierwszy dzień wiosny był szczególny- wytęskniony, wesoły i kolorowy :)

Czterolatki u fryzjera. 17 marca 2017

W ramach poznawanie zawodów, czterolatki z grupy II wybrały się w piątek /17 III/ do zakładu fryzjerskiego przy ul.9go Maja. Dzieci miały z zamiarze zgłębić tajniki zawodu fryzjera.

Pani Ania nie tylko przekazała dzieciom  swoją wiedzę, pokazała urządzenia i przybory niezbędne do strzyżenia i wykonywania fryzur ale i  zademonstrowała swoje umiejętności fryzjerskie! Bohaterem, który odważył się usiąść na fotel fryzjerski /pierwszy raz w życiu- bo dotychczas honory czyniła w domu mama/ okazał się Mikołaj!

Dzieci przyglądały i przysłuchiwały się z wielką uwagą :)

Na koniec Mikołaj podziękował pani Ani za piękna fryzurę, wręczając jej dyplom a dzieci otrzymały od pań fryzjerek pyszne cukierki, które zjadły na placu zabaw w drodze do przedszkola.

Dzieci bardzo lubią takie pouczające wycieczki!

 

Ptasie wesele 02 kwietnia 2017 13:05

Integracyjne grupy przedszkolaków VI  i VII wystawiły 'Ptasie Wesele'/ Ptaškowa swajźba -  zaślubiny sroki i gawrona

Na wesele zaproszono oczywiście gości: rodziców dzieci oraz przedszkolaków z grup  II, III,V i VIII. Ptasie wesele to uroczystość   wywodząca się z przedchrześcijańskich obrzędów oraz tradycji  kulturalnej Serbołużyczan.  To swoiste  podziękowanie  ptaków za dokarmianie ich podczas zimy, na weselu więc wstawiły się: sikorki modraszki, bogatki, wróbelki, sierpówki, sroka.

Uroczystość przygotowały nauczycielki i wychowawcy starszych grup integracyjnych  pod kierunkiem pań: Anetki i Małgosi.

Dziękujemy za przepiękny występ! 

 

 

Czas na bal! 10 lutego 2017

Tuż po feriach zimowych wszystkich przedszkolaków zapraszamy na Bal! Na dzieci czeka moc atrakcji i profesjonalna sesja zdjęciowa :) Mile widziane akcenty walentynkowe. Bal odbędzie się w holu przedszkolnym.
Rodziców prosimy o szykowanie strojów :)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020