Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Poznajemy zawód krawcowa 05 marca 2023 19:33

Przedszkolaki gr. I w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zakamarek-ekotriki na kąciki” wykonały zadanie z tematyki kącik zawodów „Poznajemy zawód krawca”. 

Bieg dla niepodległej 05 marca 2023 19:29

W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości nasi uczniowie upamiętnili 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości akcją „Bieg dla Niepodległej”. W biegu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz strasze grupy przedszkolne z wychowawcami i Dyrekcją Zespołu uzyskując łączny dystans 38km.
Wszystkim uczniom, którzy startowali należą się duże brawa.
Podziękowania należą się także nauczycielom, którzy pomogli przeprowadzić bieg.

Wizyta w żarskim zamku 05 marca 2023 19:27

Przedszkolaki z grupy I, III i VI zrealizowały następne działanie innowacji pedagogicznej 'Śladami historii miasta Żary-poznajemy historię Żarskiej Porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'. 

Dzień postaci z bajek 30 listopada 2022 15:24

W piątek wszystkie grupy przedszkolne przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci układały napis z bajkowych liter, odgadywały z jakiej bajki pochodzą poszczególni bohaterowie. Dużo tego dnia rozmawialiśmy o bohaterach bajki ' w głowie się nie mieści', którą obejrzało większość przedszkolaków. Poznaliśmy emocje takie jak: radość, strach, smutek, złość i odraza. Były zabawy taneczne do piosenki pt. : 'zgoda', zabawa 'raz dwa trzy, radość patrzy' . Dzieci wykonywały zadania dotyczące emocji, malowały bajkowe kolorowanki i niektóre grupy wykonywały także prace plastyczne dotyczące omawianej bajki. Wiele maluszków tego dnia przebrało się za swoją ulubiona bajkową postać. Było więc dużo radości, zabawy ale także nauki o emocjach.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich dzieci w uświetnienie tego dnia. ????

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020