Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Pomagam mamie w kuchni 03 listopada 2020 11:27

W piątek 23.10 w ramach tematu 'Pomagam mamie w kuchni' dzieci z VI grupy miały okazję samodzielnie zrobić gofry. Odczytywały obrazkowy przepis na ciasto, skrupulatnie odmierzały składniki i mieszly miksturę. Wspólna praca sprawiła im wiele radości. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę o sprzętach kuchennych i nabrały ochoty na pomoc rodzicą w przygotowywaniu posiłków. Największą przyjemnością było ozdobienie gofrów według własnych upodobań i konsumpcja chrupiacych wafli, które zniknęły co do okruszka 

Razem przez cztery pory roku 03 listopada 2020 11:19

Przedszkolaki gr. I „ Rybki” przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego- „ Razem Przez Cztery Pory Roku”. Zrealizowały I moduł projektu: skarby jesieni- w spiżarni. Dzieci poznawały sposoby przechowywania żywności przez okres zimowy oraz nazwy miejsc, w których przechowuje się zapasy (spiżarnia, piwnica). Przeliczały przetwory, układały na półkach kompoty, sałatki jarzynowo warzywne, dżemy itp. Wykonały własne przetwory owocowe, warzywne w pracach plastycznych z kolorową plastelin.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski 03 listopada 2020 10:57

W dniu 15 października 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach świętowano Międzynarodowy Dzień Białej Laski - Święto Osób Niewidomych i Słabowidzących. Przez ostanie lata do naszej placówki byli zapraszani wyjątkowi goście - osoby niewidome: pani Kazia poruszająca się za pomocą białej laski i pani Klaudia poruszająca się z psem przewodnikiem.

Witaminowe soki gr I 15 października 2020 09:20

Wczoraj przedszkolaki gr. I w ramach zajęć 'Jesień w sadzie i w ogrodzie' uważnie słuchały jak należy przygotować zdrowe soki. 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020