Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Dzień Babci w grupie I 04 lutego 2018 21:42

Dnia 26.01.2018 na dworze było mroźno, ale w grupie I u trzylatków ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz zatańczyły swój pierwszy taniec w parach. Babcie i Dziadkowie również mieli okazję  sprawdzić, czy potrafią zrobić to co maluszki i wspólnie zatańczyć. Na koniec dzieci obdarowały swoich gości prezentami i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Maluszki poznają zimowe zabawy i sporty 28 stycznia 2018 15:45

W ubiegłym tygodniu pomimo braku śniegu maluszki grupy VII poznawały: zabawy na śniegu i na lodzie oraz uczyły się jak bawić się bezpiecznie. Ponadto poprzez doświadczenie z lodem dzieci poznawały stany wody w różnej postaci, odpowiadając jednocześnie na pytania tj.: „Czy lód pływa czy tonie?” i „Czy lód się szybciej rozpuści w zimnej czy ciepłej wodzie?”. Dzieci miały również okazję poznać rodzaje sportów zimowych, w tym te, które są konkurencjami olimpijskimi. Ponadto zapoznały się z piosenką pt. „Bałwankowa rodzina” i do tej piosenki wykonały z pomocą nauczycieli śnieżnobiałe bałwanki.

Wielki bal przedszkolaków! 20 stycznia 2018 19:28

Przedszkolny bal to dzień pełen wrażeń! To dzień pełen przepięknych wróżek, policjantów, rycerzy i smoków :) To dzień, kiedy choć na chwilę spełniają się dziecięce marzenia :)

Tak było u nas 19 stycznia!

Balowanie rozpoczęło się koncertem filharmonicznym, gdzie dzieci wysłuchały na żywo trąb i puzonów. Potem zabawa z wodzirejem porwała do tańca wszystkich przedszkolaków. Najstarsza grupa integracyjna dołączyła się do zabaw z klasami I-III w budynku szkolnym.

Było barwnie i wesoło!

Dzień Babci i Dziadka w gr. III 20 stycznia 2018 18:36

'Babiu! Twój dom to dom wróżki,

gdzie się spełniają marzenia.

To takie miejsce na Ziemi,

gdzie smutek w uśmiech sie zmienia'

 

Ten i podobne mu  wiersze wybrzmiały w środę, 17 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr1 podczas uroczyśtości z okazji najpiekniejszego przedszolnego święta -Dnia Babci i Dziadka. Pięciolatki z gr. III przywitały swoich gości jasełkowym spektaklem teatralnym pt. 'Zabawa od serca' prezentowanym wczesniej podczas XXVIII Powiatowych Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

 

Było bardzo wzruszająco i klimatycznie- w rytmach  góralskiej muzyki. Dzieci śpiewały pastoralki i zaprezentowały repertuar wyjatkowy, bo specjalnie na to świeto przygotowany. Goście otrzymali upominki w formie wykonanych własnoręcznie przez wnuków  filiżanek:)

Sto lat drogie Babcie i drodzy Dziadkowie!

 

 

 

'Zabawa od serca' Jasełka 2018 20 stycznia 2018 16:56

16 stycznia w sali widowiskowej „Luna” odbyły się XXVIII Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Udział wzięła również i nasza grupa teatralna „Bez Nazwy”, w której składzie wystąpiły dzieci pięcio- i sześcioletnie. Tym razem dzieci zaprezentowały spektakl pt. „Zabawa od serca”, w którym rozbrzmiewała góralska muzyka.

Dzieci otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020