Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Wyróżnienie w konkursie z programowania 19 stycznia 2020 12:04

W ramach udziału naszego przedszkola w ogólnopolskim programie „Uczymy dzieci programować” nasze czterolatki wzięły udział w wyzwaniu „Czekając na Święta” 2019. Ich zaangażowanie i ciężka praca /bo dzieci miały do wykonania piętnaście zadań z kodowania/ zostały docenione przez organizatorów i dzieci otrzymały wyróżnienie w postaci Mini maty do kodowania, która dotarła do nas pocztą.  Dzieci bardzo się cieszą z nagrody i już zacierają rączki do pracy z nowymi krążkami!

Dziękujemy Edussense!

Bal karnawałowy w przedszkolu! 19 stycznia 2020 11:40

16 stycznia, w naszym przedszkolu, odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy!  Dzieci bardzo lubią taką zabawę. Tym razem odbywała sie ona na dwóch holach -górnym i dolnym i prowadzona była przez wodzirejów. Była super muzyka- same najlepsze hity /przedszkolne i nie tylko/, konkurencje dla uczestników i oczywiscie wspólne śpiewanie! Duże emocje, zwłaszcza wśród najmłodszych, wzbudziły bańki mydlane wyrzucane aż pod sam sufit. Każda z grup przedszkolnych wzięła również udział w profesjonalnej  sesji zdjęciowej prowadzonej przez pana fotografa. Dzień był pełen wrażeń - było barwnie i wesoło!

Lubimy takie harce...

Przedświąteczne kolędowanie 02 stycznia 2020 17:17

Kolędowe spotkania przedszkolaków i uczniów przy choince jest jedną z piękniejszych tradycji naszego Zespołu. Były kolędy, pastorałki i świąteczne  wiersze…  było świątecznie i magicznie. Dziękujemy panu Sebastianowi, który na co dzień uczy dzieci muzyki i prowadzi rytmikę oraz p. Bogusi -naszej katechetce-  za przygotowanie spotkania . Wesołych Świąt!

'W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia' -zajęcia otwarte w gr I

W dniu 18 grudnia 2019 r. w grupie I odbyły się otwarte zajęcia dla rodziców 'W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia'. Dzieci  śpiewały, deklamowały wiersze. Dużo radości i zabawy dzieciom sprawiło wspólne z rodzicami kodowanie na dywanie 'choinki'. Przedszkolaki wraz z rodzicami pakowały również paczkę dla osoby samotnej (wybranej losowo z Caritasu) potrzebującej wsparcia i pomocy. Dzieci wystąpiły również dla swoich rodziców w przedstawieniu pt. 'Przygody Marka z mrówką'. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Kolejne Wyzwanie z programowania 15 grudnia 2019 15:33

#CzekającNaŚwieta2019zUczymyDzieciProgramować

Różne są sposoby oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Nasze czterolatki wraz z wychowawcami p. Moniką, Patrycją i Larą /naszą niemiecką wolontariuszką/ postanowiły czekać na Święta wykonując zadania z programowania, tym samym wzięły udział w Wyzwaniu „Czekając na Święta 2019/ do którego zaprosiło nas Edusense i twórcy programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Udział w Wyzwaniu to aż trzy tygodnie programowania. 

Dzieciom dotychczas udało nam  zrealizować 11 zadań… a jeszcze kilka ciekawych przed nimi!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020