Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Dzień Dyni grupa Wiewiórki 30 listopada 2022 15:03

Dnia 27.10.2022r. gr.III obchodziła ,,Dzień Dyni' ???? Dzieci rozpoczęły świętowanie od pokazu mody, na którym zaprezentowały swoje piękne stroje. Następnie wysłuchały ciekawostek na temat dyni, poznały jej budowę, wybierały i przeliczały pestki, wzięły udział w zabawach ruchowych,wykonały pracę plastyczną ,,Zaczarowana dynia', odtworzyły dyniowe pole z literami, bawiły się dynioliną.
To był dzień pełen wrażeń ????????

Tu jest moje miejsce, tu żyję- poznaję swój region 30 listopada 2022 14:57

Przedszkolaki grupy I, III, VI zrealizowały kolejne działanie „ Tu jest moje miejsce, tu żyję- poznaję swój region” w ramach innowacji pedagogicznej 'Śladami historii miasta Żary-poznajemy historię Żarskiej Porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'. Przedszkolaki wskazywały na mapie Europy Polskę, a na mapie Polski swoje miasta Żary. Zapoznawały się z wybranymi zabytkami miasta, oglądały żarskie legendy, a na podsumowanie zajęć wybrały się na spacer, w celu poszukiwania śladów historii.

Święto Dyni 29 listopada 2022 15:22

27 października dzieci z gr IV obchodzily Święto Dyni. Poznały wiele ciekawostek o tym warzywie, zagrały w 'dyniowe kręgle', rozwijały integrację sensoryczną pracując z samodzielnie zrobioną dynioliną. Przedszkolaki chętnie próbowały pieczonej dyni, jej pestek oraz dżemu dyniowo-pomarańczowego. Dzień upamiętniliśmy fotkami w tematycznej ramce.

Drzewo genealogiczne 29 listopada 2022 14:49

W minionym tygodniu dzieci z grupy I, III i VI rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej, pt. ' Śladami historii miasta Żary-poznajemy historię Żarskiej Porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'. 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020