Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Pokaz wojskowy 20 listopada 2018 17:21

14 listopada, w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbyło się spotkanie z udziałem żołnierzy z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu brali udziały udział najpierw przedszkolaki potem uczniowie. Mieli oni możliwość obejrzenia i doświadczania równych stanowisk  i sprzętów wojskowych: pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem fantomu, specjalistycznego sprzętu łączności- radiostacji plecakowej, radiostacji przenośnej o małej mocy; nauki celowania i skupienia za pomocą urządzenia szkolno-treningowego 'Cyklop'. Było bardzo dużo radości, śmiechu i słodkości- żołnierze mieli dla nas specjalne cukierki

Niepodległa Do Hymnu! 12 listopada 2018 18:39

 

W piątek o 11:11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

W hołdzie dla Niepodległej śpiewała go cała nasza społeczność...niemal 450 dzieci, nauczyciele, opiekunowie. Ramię w ramię my przedszkolaki z naszymi starszymi kolegami- uczniami.

Wszystkim akompaniował nasz nauczyciel rytmiki i muzyki w szkole p. Sebastian Hubryj- dziękujemy!

Było wzruszająco!

'Kocham Cię Polsko!' widowisko słowno-muzyczne w Lunie 12 listopada 2018 18:19

8 listopada, w sali widowiskowej „Luna”, odbyło się wielkie widowisko słowno- muzyczne pt. „Kocham Cię Polsko!”. Świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Były narodowe i ludowe tańce, przepiękne wiersze, piosenki śpiewane razem z rodzicami oraz  przedszkolny teatr „Bez Nazwy” w spektaklu pt. „Niepodległa”.

Były  gromkie brawa i łzy wzruszenia w oczach Rodziców.

Nasze przedszkolaki wiedzą co to jest  Niepodległość!

Wycieczka grupy V do Fabryki Bombek 12 listopada 2018 19:14

6 listopada 2018r  6 latki z grupy V udały się do Fabryki szklanych ozdób choinkowych ,,Vitbis' w Złotoryi. Dzieci brały udział w działaniach twórczych samodzielnego dekorowania bombki choinkowej. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki, gdzie dzieci zapoznały się z etapami produkcji ozdób choinkowych: dmuchanie bombki, lakierowanie, dekorowanie i pakowanie. Wycieczkę możemy zaliczyć do  bardzo udanych!

 Dziękujemy rodzicom: Pani Asi, Pani Marzenie i Panu Krzysztofowi za pomoc w organizacji wyjazdu i  w opiece nad dziećmi. Uczestnicy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi.

 

Zapraszamy na widowisko słowno-muzyczne 'Kocham Cię Polsko!' 06 listopada 2018 18:52

Już niedługo, 8 listopada, wielkie Widowisko słowno-muzyczne „Kocham Cię Polsko” przygotowane przez naszych przedszkolaków z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każda z grup wiekowych /oprócz maluszków- one jeszcze adoptują się do warunków przedszkolnych/ przygotowała dwa punkty programu, które zaprezentuje zaproszonym gościom. Grupa teatralna przedstawi spektakl pt. „Niepodległa”.

Dzieci długo  przygotowywały się do tego święta: wykonywały kotyliony, ćwiczyły narodowe i ludowe tańce, recytowały wiersze. Będzie patriotycznie i wzruszająco. Serdecznie zapraszamy naszych kochanych Rodziców i zaproszonych gości!

Sala widowiskowa „Luna”, 8 listopada, godz. 11:00

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020