Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Świąteczne przygotowania 27 marca 2018 16:02

23.03.2018r.  dzieci z grupy VIII – integracyjnej odwiedziły Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Podczas spotkania przedszkolaki wspólnie  z uczniami  pod nadzorem nauczycielek wykonywali przepyszne lizaki oraz ozdabiały  świąteczne wypieki (pisanki). Spotkanie zostało uwieńczone pysznym poczęstunkiem. Radość i słodkie uśmiechy nie znikały z twarzy naszych przedszkolaków !

Zadanie w Programie - 'Wielkanocny koszyczek' 26 marca 2018 18:16

Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny przyłączył się do Ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”. W ramach programu dzieci mają do wykonania zadania z wykorzystaniem  ozobotów i maty do kodowania.

Zadania sprawiają dzieciom dużo radości :)

Kolejne #zadaniewprogramie wykonane!

Tym razem pięciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach zajęły się tematem wielkanocnym. W poniedziałek, 26 marca, uczyły się odczytywać współrzędne na macie układając wielkanocny koszyk, by potem umieścić w nim, również w określonych miejscach, obrazki związane z Wielkanocą. Dzieci układały  również na macie nasze własne zadanie- pisanki w różnym wzorze i kolorze. Najtrudniejszym zadaniem dla  przedszkolaków okazało się wykonywanie koszyczka w kratkach. Zaczynamy już wykonywać takie zadania samodzielnie ale jeszcze musimy poćwiczyć :)

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP nr 2 25 marca 2018 19:30

23 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, odbył się I Turniej piłkarski przedszkolaków o Puchar Dyrektora SP nr 2. W zawodach wzięła udział również  i nasza drużyna prowadzona przez  p. Antoniego Czyżyka, który prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia dodatkowe z gry w piłkę nożną /w sali gimnastycznej SP nr 3/. Chłopcy spisali się koncertowo! Nie przegrali ani jednego meczu i w ogólnym rozrachunku wygrali cały Turniej.

Brawo piłkarze! Brawo p. Antoni! Gratulujemy i dziękujemy :)

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca 2018 19:57

„Załóż kolorowe skarpetki

I bądź w tym dniu z nami!”

Dzisiaj w naszym przedszkolu było duże kolorowe zamieszanie! To z powodu Światowego Dnia Zespołu Downa, do którego przyłączyły się również nasze przedszkolaki. Dzieci nie tylko założyły kolorowe skarpetki nie do pary ,ale również wykonały  je na papierze według własnego pomysłu wspólnie (grupowo) lub samodzielnie z zastosowaniem różnorodnych metod plastycznych.

Dzięki opowiadaniu 'Różowy Niedźwiadek' dzieci dowiedziały się, co to jest tolerancja oraz że nie można być obojętnym na inność drugiej osoby. Opowiadanie bardzo podobało się dzieciom :)

Przedszkolaki z gr. IX złożyły życzenia swojemu koledze, w prezencie dostał album z kolorowymi misiami do opowiadania Różowy Miś.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, opiekunom za zorganizowanie i przyłączenie się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa- koordynator akcji, Barbara Hausmann.

Pani Wiosna przyszła do maluszków! 21 marca 2018 19:37

Grupę VII maluszków odwiedziła dziś Pani Wiosna!  W jej postać wcieliła się jedna z nauczycielek grupy /p. Basia/ oznajmiając, że pomimo zimy za oknem od dnia dzisiejszego to ona będzie panowała na świecie. Maluszki pamiętały z zajęć, co się zmienia w przyrodzie i jakie ptaki przylatują z dalekich krajów. Śpiewały i tańczy piosenki o wiośnie, aż słoneczko do nich wyjrzało. To znak, że zima już od nas odchodzi i będzie coraz cieplej

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020