Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

BohaterOn. Włącz historię 16 września 2018 13:55

W pierwszych tygodniach września nasze przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „BohaterOn. Włącz Historię”. Dzieci poznały przyczyny wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zapoznały się z symbolami związanymi z powstaniem, tj. godzina „W”, flaga Polski/barwy narodowe, pomnik Małego Powstańca, znak Polski Walczącej.  Starsze przedszkolaki obejrzały spoty „Kamienica” i „Szpital” ilustrujące szacunek do pozostałych powstańców oraz sposoby oddawania Im hołdu przez warszawiaków. Wspólnie z rodzicami dzieci wypisały kartki adresowane do powstańców warszawskich, dziękując im za WOLNĄ POLSKĘ oraz przyozdobiły je rysunkami własnego pomysłu. Następnie udały się na pocztę, by samodzielnie wysłać kartki bohaterom.

 

'Oto Ja' #Robimyzadaniewprogramie 09 września 2018 17:38

Uczymy sie programować!

Sześciolatki z grupy III naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaingurowały udział w II edycji programu „Uczymy Dzieci Programować”. Tym razem dzieci wykonały kartę pracy „Oto Ja”, przypominając sobie ulubione kody dla ozobotów. Każdy portret został podpisany przez autora, ozobot miał wiele pracy czytając te imiona -stąd musiał się przy każdym z nich zatrzymać na 3 sekundy. Potem jechał dookoła wolno i szybko

Do widzenia!

' Do widzenia dzieci, wędrujcie do szkoły

czeka tam na was nowa pani i dzwonek wesoły.

Z przedszkola zabierzcie namilsze wspomnienia

uśmiech, przyjaźnie i plany do spełnienia'

Czerwiec to czas pożegnań. W tym roku szkolnym nasze mury opuścily trzy grupy sześciolatków. 

Były uśmiechy i łzy wzruszenia... powodzenia w szkole!

 

Wellpen- Turier 2018

Brawo, brawo nasi piłkarze!

22 czerwca w Weisswasser odbyła się piąta już edycja polsko-niemieckiego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci przedszkolnych /Welpen- Turnier um den Pokal des OB. Der Stadt Weisswasser/.

Tym razem podium - trzecie miejsce! I to nasz najlepszy rezultat na przestrzeni wszystkich lat

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego 'Czyste powietrze wokół nas' 22 kwietnia 2018 13:34

20 kwietnia w holu naszego przedszkola odbyło się uroczyste rozwiązania konkursu plastycznego „Czyste powietrze wokół nas”. Konkurs adresowany był do dzieci wraz z rodzicami. Wpłynęło na niego 28 wspaniałych, kolorowych prac spośród których  komisja konkursowa wyłoniła wcześniej  5 Laureatów. Przyznała również jedną nagrodę specjalną – dla Oskara najmłodszego uczestnika.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali Dyplom wyróżnienia i drobne nagrody /malowanki i kredki/. Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Lipinki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom – rodzice dostali za to duże brawa! Uroczystość wręczenia nagród uświetniła grupa pięciolatków prezentując piosenkę  o zielonym Dinku /przedszkolny program edukacji antynikotynowej/ oraz piosenke „Poważna Sprawa”

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020