Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

'W krainie bajek' 18 grudnia 2018 22:34

10 grudnia Hania i Zuzia z grupy V 6- latków wzięły udział w konkursie wiedzy ,,W krainie bajek '. Organizatorem konkursu była Pani Ania i Joanna z Miejskiego Przedszkola nr 10 ,,Bajka' w Żarach. Dzieci zostały zaproszone do Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów. Dziewczynki przeżyły pozytywne emocje związane z rywalizacją. Dziękujemy za zaproszenie.

'Bliżej pieska' 18 grudnia 2018 22:28

Zakończyliśmy Mikołajkową zbiórkę darów dla bezdomnych piesków z Miejskiego Schroniska w Żarach, przeprowadzonej w ramach akcji 'Bliżej pieska'.

Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców udało nam się zebrać karmę, koce, miski, smycze, smakołyki, zabawki i inne niezbędne akcesoria do przetrwania zimy. Kalinka, Nina, Julia i Amelka z gr II i VIII wraz z mamami, Panią Kasią, Panią Agnieszką i Panią Ewą udały się dziś do Miejskiego schroniska, aby przekazać zebrane dary. Dziewczynki miały okazję zwiedzić schronisko i zobaczyć mieszkające w nim zwierzęta. W ramach podziękowania na ręce przedszkolaków otrzymaliśmy dyplom, kalendarze i merdanie ogonków szczęśliwych piesków.

Dziękujemy za wsparcie!

Mikołajki! 06 grudnia 2018 17:46

 Św. Mikołaj już od rana witał słodkim poczęstunkiem wszystkie dzieci z rodzicami gr. integracyjnych. Przedszkolaki za grzeczne zachowanie dostały paczki i zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Na zakończenie oglądały wideolist zamówiony dla dzieci u św. Mikołaja przez rodzica gr VII. Dzieci czteroletnie /gr.VI/  udały się do kina

W budynku przedszkolnym już od samego rana, w holu  na dzieci czekał Święty Mikołaj!

Grzecznym dzieciom rozdawał cukierki, trafiły się  też one grzecznym Rodzicom. Potem było wspólne śpiewanie i zabawy przed śniadaniem. Wszystkie przedszkolaki spotkały się jeszcze raz z Mikołajem…a właściwie z Mikołajami /sami nie wiemy jak to się stało / w sali gimnastycznej po byłej SP3. Były  zabawy przy mikołajowych i zimowych piosnkach i prezentacje wokalne dzieci z poszczególnych grup. Każda grupa otrzymała od Mikołajów nowe zabawki do swojej sali- dziękujemy naszej Radzie Rodziców za wsparcie. Zabawę dla dzieci przygotowały p. Agnieszka i p. Natalia:)

 

Andrzejkowe zabawy z rodzicami w gr III 01 grudnia 2018 16:49

Sześciolatki z najstarszej grupy wiekowej postanowiły ostatnie Andrzejki w przedszkolu spędzić w sposób nieco  inny niż w poprzednich latach. Tym razem odbyła się w grupie prawdziwa andrzejkowa zabawa ze strojami, tancami i andrzejkowymi wróżbami. Tego dnia dzieciom towarzyszyli niezastąpieni rodzice, którzy pomogli nie tylko w przeprowadzaniu andrzejkowych wróżb, również i tych bardziej skomplikowanych jak lanie wosku, ale i przygotowali przepyszny poczęstunek. Kochani Rodzice- zawsze można na Was liczyć… dziękujemy

'Królowie i księżniczki w naszym mieście' spotkanie z regionalistą i pasjonatem- dr Rafałem Szymczakiem 01 grudnia 2018 17:01

29 listopada, dzieci z naszego przedszkola /cztero- pięcio- i sześciolatki/ miały prawdziwą lekcję historii. Tego dnia odwiedził ich pasjonat naszego miasta, regionalista dr Rafał Szymczak. Opowiedział dzieciom o tym jak ważne osobistości pojawiały się w naszym  mieście w dawnych czasach, przedstawił je w obrazach na przygotowanej specjalnie dla dzieci prezentacji pt. „Królowie i księżniczki w naszym mieście”. Dzieci słuchały w dużym skupieniu, na koniec zadawały swoje pytania w tym również i te, które dotyczyły naszego budynku przedszkola.

Dziękujemy p. Rafale za solidną lekcje historii dla naszych przedszkolaków!

Spotkanie dla dzieci odbyło się w ramach realizacji programu 'Mały miś w świecie wielkiej literatury', przygotowała je p. Natalia Garczyńska.

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020