Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Okulary dla Afryki 29 listopada 2022 14:25

Zespół Szkolno-Przedskolny z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach zakończył zbiórkę używanych okularów w ramach Akcji Okulary dla Afryki. Zebrano 17 szt. okularów korekcyjnych, 12 szt. słonecznych i 7 szt. etui.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, za empatię oraz przekazywanie dobrych wzorców zachowań swoim pociechom. Podziękowania za dobre serce również dla przedszkolaków oraz uczniów naszego Zespołu i liczymy na udział w kolejnych Akcjach.????

owocowe szaszłyki i warzywne stworki 22 listopada 2022 15:16

W ubiegłym tygodniu dzieci z gr IV zgłębiały temat owoców i warzyw. Rozmawialiśmy o ich wartości, klasyfikowaliśmy, przeliczaliśmy. Dzieci poznawały za pomocą smaku i węchu losowe owoce. Własnoręcznie przyrządziły z nich szaszłyki a z pomocą wyciskarki wolnoobrotowej pyszny sok wieloowocowy. Z warzyw powstały nieziemskie stworki.

Światowy dzień wzroku 22 listopada 2022 15:03

Przedszkolaki naszego Zespołu przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Wzroku ????przypadającego w dniu 13.10.2022 r., który ma na celu rozpowszechnianie zdrowego widzenia i regularnych badań wzroku wśród dzieci i osób dorosłych. W tym dniu przedszkolaki pod hasłem „Dbam o wzrok” poprzez zabawę poznały różne rodzaje okularów. Dowiedziały się, co należy robić żeby mieć zdrowe oczy, dobrze widzieć i co jest szkodliwe dla ich oczu.

zdrowe kanapki 22 listopada 2022 14:39

Przedszkolaki gr. I w dniu dzisiejszym samodzielnie wykonywały smaczne i zdrowe kanapki???????????? Smarowały pieczywo masłem, układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. ????

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020