Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 03 grudnia 2019 18:20

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, z tej okazji odwiedzili nas Pani Dorota, Pani Weronika, Pan Adam wraz z opiekunem Panią Zuzanną z Dziennego Domu Wsparcia w Żarach. Nasi goście opowiedzieli nam z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Dzieci wiedzą juz jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. To było spotkanie pełne miłych wspomnień i niespodziewanych spotkań. Jak się okazało Pani Weronika jest prababcią Zuzi, Agatki i Natalii, a Pan Adam jest absolwentem naszego przedszkola. Wzruszającym momentem było spotkanie Mikołaja z gr I z Panią Dorotą - z racji, że są osobami poruszającymi się na wózku inwalidzkim, można był poczuć nić porozumienia.

Andrzejkowe spotkanie z rodzicami w gr VII 01 grudnia 2019 13:28

„W przedszkolu zabawa- Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba króluje wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy. Zabawa dalej, start…”

 

W środę 27 listopada 2019r. dzieci z grupy VII wraz z rodzicami, rodzeństwem

i paniami spotkali się na „ Andrzejkowych wróżbach”. Podczas uroczystości nie zabrakło popularnych wróżb. Dzieci dowiedziały się jaki będą wykonywali zawód, kto wyjdzie pierwszy za mąż lub ożeni się oraz co czeka ich w przyszłości. Wróżby andrzejkowe poprzedzone były występem na pożegnanie jesieni, na którym dzieci zaprezentowały piosenki i tańce poznane podczas tej pory roku. To była wesoła zabawa dostarczająca wielu przeżyć i emocji uczestnikom spotkania. Dzieci miały okazję poznać w części naszą ludową tradycję andrzejkową.

Dzień Pluszowego Misia 01 grudnia 2019 13:24

Dzień Pluszowego Misia kolejne grupy przedszkolaków /grupa I wraz z grupą VII / spotkały się, by wspólnie świętować. Dzieci odwiedził żarłoczny Miś Yogi. Były śpiewy po angielsku, taniec do piosenki Gumy Beer. Były puzzle, zagadki, niespodzianki. Na koniec dnia dzieci mogły skorzystać z fotobudki Misia Uszatka. Zabawa była świetna!

Wiele misiowych łasuchów zajadały tego dnia pyszne babeczki i słodkie kanapki. Przygotowane przy udziale rodziców. Dziękujemy!

Misiowe programowanie z rodzicami gr IV 01 grudnia 2019 13:15

Czterolatki z gr IV świętowały Dzień Pluszowego Misia, zapraszając wcześniej do zabaw z misiem swoich rodziców. Były animacje językowe, pląsy i zabawy z wolontariuszką niemiecką- Larą. Były też zabawy związane z programowaniem z wykorzystaniem maty, ozobotów i aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Grupy uczestników wytyczały na macie trasę od startu do swojego misia gromadząc po drodze tropy, które potem grupa wymienić mogła na kubeczki. Każda z grup tworzyła swoją własną konstrukcję- były piękne!

Po krótkiej przerwie dzieci wykonywały kartę pracy, wzbogacając misia w odpowiednie kody /jedź szybko, jedź wolno, pauza i tornado/ a w tym czasie dorośli budowali na macie pętle z wykorzystaniem ozobotowych puzzle.

'Stop przemocy! Bądź moim przyjacielem' 01 grudnia 2019 13:00

Przedszkolaki naszego Zespołu  w dniu 19.11.2019 r. przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który świętowany był pod hasłem: 'Stop przemocy! Bądź moim przyjacielem.' Na grupach przedszkolnych odbyły się pogadanki, zabawy oraz czytanie bajek o przyjaźni. Natomiast dzieci  gr. I wspólne z przedszkolakami gr. V Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach świętowały ten dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach.  Przedszkolaki naszej grupy recytowały wiersz pt.  'Przyjaciel' (Lenka, Amelka, Miłosz i Mateusz). Oprócz zabaw - 'kłębka przyjaźni', dzieci poprzez zabawy w scenkach pantomimicznych na postawie historyjek obrazkowych mogły zamienić złe zachowanie na dobre.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020