Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Ogólnopolska akcja BohaterOn 03 listopada 2020 11:51

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn.  Na grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące Powstania Warszawskiego. Chłopcy z grupy I:  Szymon, Waldek, Seweryn  i Szymon przedstawili swoim koleżankom i kolegom symbole Powstania Warszawskiego: Godzina 'W', faga Polski, kotwica - 'Znak Polski Walczącej', Pomnik Małego Powstańca. Przedszkolaki na grupach według podanego kodu- zakodowały znak Powstania Warszawskiego -  kotwicę - 'Znak Polski Walczącej' na macie edukacyjnej jak i samodzielnie. Dzieci wykonały również wspólne kartki i albumy grupowe wraz z życzeniami dla Powstańców Warszawskich. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w Akcji Bohateron. Koordynatorki akcji:  Barbara Hausmann, Anna Krasicka, Halina Siwik. 

 

Zapasy na zimę 03 listopada 2020 11:47

Tematem zajęć w gr. III były ZAPASY NA ZIMĘ. Na podstawie wiersza E. Szelburg dzieci porządkowały zapasy dzieląc je na zbiory. Układały i przeliczały na półkach w spiżarni. Samodzielnie wykonały sok z jabłek. Syropem z cebuli wzmocnią swoją odporność.

Podwodny Świat Ryb 03 listopada 2020 11:42

Na przedostatnich zajęciach z cyklu 'Świat ryb' dzieci poznawały sprzęt wędkarski. Dowiedziały się między innymi, co to jest kołowrotek, podbierak, spławik, przekonały się, że żyłka to nie jest zwykła nitka, którą w łatwy sposób można przerwać. Poznały różnorodne gadżety, które ułatwiają pracę wędkarzowi i pomagają złowić różne ryby. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z metodami łowienia ryb: metodą spinningową, spławikowo-gruntową oraz muchową. Jako podsumowanie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący łowienia ryb.

Pomagam mamie w kuchni 03 listopada 2020 11:27

W piątek 23.10 w ramach tematu 'Pomagam mamie w kuchni' dzieci z VI grupy miały okazję samodzielnie zrobić gofry. Odczytywały obrazkowy przepis na ciasto, skrupulatnie odmierzały składniki i mieszly miksturę. Wspólna praca sprawiła im wiele radości. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę o sprzętach kuchennych i nabrały ochoty na pomoc rodzicą w przygotowywaniu posiłków. Największą przyjemnością było ozdobienie gofrów według własnych upodobań i konsumpcja chrupiacych wafli, które zniknęły co do okruszka 

Razem przez cztery pory roku 03 listopada 2020 11:19

Przedszkolaki gr. I „ Rybki” przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego- „ Razem Przez Cztery Pory Roku”. Zrealizowały I moduł projektu: skarby jesieni- w spiżarni. Dzieci poznawały sposoby przechowywania żywności przez okres zimowy oraz nazwy miejsc, w których przechowuje się zapasy (spiżarnia, piwnica). Przeliczały przetwory, układały na półkach kompoty, sałatki jarzynowo warzywne, dżemy itp. Wykonały własne przetwory owocowe, warzywne w pracach plastycznych z kolorową plastelin.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020