Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Pięciolatki programują! 09 września 2019 17:44

Zaczyna się nowy rok szkolny i kolejny już z ogólnopolskim programem - Uczymy dzieci Programować. 

W tym roku szkolnym do programu dołączyła grupa VII /pięciolati/. W pierwszym tygodniu września dzieci zrealizowały pierwsze zadanie pt. Witaj Przedszkole - z wykorzystaniem maty i ozobotów. Dzieci zapoznły się z zasadami kodowania i poznały pierwszy kod - 'jedź prosto'.

Brawo!

owaliśmy pierwsze zadanie Witaj Przedszkole - z wykorzystaniem maty i ozobotów. Dzieci zapoznły się z zasadami kodowania i poznały pierwszy kod - jedź prosto.

Witamy! 01 września 2019 14:14

Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków oraz ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2019-2020. Szczególnie witamy te dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie Wam z nami dobrze .

W tym roku szkolnym, w naszym budynku mamy osiem grup przedszkolnych, w tym trzy grupy integracyjne. Na początek prosimy rodziców o podpisanie obowiazujących dokumentów, które ułatwią nam współpracę /m. inn. zgody na przetwarzanie danych, publikowanie wizerunku czy oświadczenia dotyczącego odbierania dzieci z przedszkola /są one dostepne u wychowarców grup/.

Życzymy udanego roku!

Marzymy o nowym placu zabaw... Pomóżcie nam ! 16 czerwca 2019 14:06

Drodzy rodzice, przyjaciele i sympatycy naszego Zespołu mieszkający w Żarach!

Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszej idei zgłoszonej w projekcie obywatelskim na rok 2019.
Marzymy o wybudowaniu dla naszych dzieci zarówno szkolnym jak i przedszkolnych wspaniałych placów zabaw! To dzięki Waszemu wsparciu i oddaniu dla nas głosu marzenie to może się spełnić Ankietę należy wypełnić i przynieść do nas, lub złożyć w UM. Są dostępne w naszych obydwu budynkach.

Dziękujemy za każdy głos!

Nr 12

Wellpenturnier 2019 16 czerwca 2019 12:25

W piątek 14 czerwca, nasze przedszkolaki wzięły udział w Wellpenturniej 2019 – Turnieju Piłki Nożnej o puchar miasta Weiβwasser. To już kolejny nasz rok udziału w tej wspanialej imprezie zorganizowanej przez naszych przyjaciół z Niemiec.

Tym razem turniej odbył się przy wspanialej pogodzie i wzięło w im udział 19 drużyn z Niemiec i z Polski. Turniej to nie tylko rozgrywki ale i również wiele atrakcji dla dzieci: gry, zabawy, dmuchańce /w tym jeden nasz żarski- ten największy/ i różne pyszności. Spotkaliśmy też naszych przyjaciół z Regenbogen i naszą długoletnią przyjaciółkę -Elke .

Ostatni Koncert! 16 czerwca 2019 12:45

W piątek, 14 czerwca, odbył się w naszym przedszkolu ostatni w tym roku szkolnym koncert. Dziękujemy filharmonikom z Lubuskiego Biura Koncertowego za dostarczanie nam przez cały rok szkolny cudownych powodów do wzruszeń.

Dzieci podziękowały jak umiały- gromkimi oklaskami i wykonanymi własnoręcznie kwiatami.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020