Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece Miejskiej 06 listopada 2019 17:52

5 listopada, w Oddziale dla Dzieci  w Miejskiej Bibliotece w Żarach grupa I świętowała Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji grupa ,,Ufoludków” z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe w Żarach przygotowała przedstawienie teatralne pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedstawienie było świetne, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a najlepsi aktorzy zostali nagrodzeni dyplomem. Po przedstawieniu rozpoczęły się  warsztaty plastyczne, które przeprowadziła nasza Pani Natalia z gr I. Były również zagadki dotyczące bajek, tańce oraz zabawa w gajowego. Dzieci dostały w uppmolu pamiątkowe plakietki, kolorowanki oraz grę logopedyczna o czerwonym kapturku. Wizytę aktorom złożyli również dziennikarze Telewizji Regionalnej. Panie nauczycielki miały okazję zamienić się w żarskie pogodynki. To był naprawdę miło spędzony czas.

Porządki 06 listopada 2019 18:02

W dniu 31.10.2019 r.  w piękne, słoneczne przedpołudnie przedszkolaki gr. I wybrały się wspólnie z p. Bogusią (katechetką naszego Zespołu) na zapomniane groby przy kościele św. Piotra i Pawła znajdującego się w parku naszego miasta. Kościół jest dziś filialną kaplicą parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, dzieci oczyściły groby z jesiennych liści. Ku pamięci o zmarłych, przedszkolaki zapaliły znicze na zapominanych grobach.

 

Code Week 2019 w naszym Zespole 27 października 2019 14:53

W dniach od 5 do 20 października w naszym Zespole odbyło się wiele otwartych warsztatów i wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Trenerki z Klubu Młodego Programisty przeprowadziły 25 godzin zajęć, podczas których dzieci i uczniowie poznawali tajniki programowania poprzez m.in kodowanie tras na macie, tras dla ozobotów, instrukcji dla robotów, tworzenie własnych gier i wiele innych działań ... ale przede wszystkim dobrze się bawili.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

Akcja Pola Nadziei w naszym przedszkolu

Cały paździenikowy tydzien przedszkolaki sadziły cebulki żonkili, pogoda dopisała niemal każdej grupie. Na wiosnę pięknie znowu nam zakwitną:)
Jesienną edycję uważamy za szczególnie udaną!

Akcja „pola Nadziei” przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki i pomocy. Jesienią sadzimy żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, natomiast wiosna, gdy kwiaty kwitną odbędzie się akcja, która będzie miała na celu wsparcie finansowe żarskiego hospicjum. Ponadto celem prowadzonej akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, wprowadzanie ich w świat społeczeństwa obywatelskiego.

Jesienią sady się rumienią- zajęcia otwarte w gr III 27 października 2019 15:31

Grupa III integracyjna przygotowała występ dla swoich rodziców pt. 'Jesienią sady się rumienią'

Dzieci  tańczyły i śpiewały z gestami j. migowego. Radość sprawiła nam Hania która dyrygowała podczas instrumentalizacji piosenki 'Deszczowa orkiestra'. W drugiej części spotkania dzieci wykonały działania  matematyczne. Dziękujemy rodzicom za tak liczne wsparcie  oraz pomoc przy owocowych drzewach.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020