Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Legenda o Złotej Kaczce -spotkanie w bibliotece

12 czerwca,  w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyło się przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt. ,,Legenda o Złotej Kaczce', które przygotowała Pani Natalia Łucyk z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. Teatrzyk obejrzały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach (grupa VI) i ich rówieśnicy z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach. Dzieci ułożyły historyjkę obrazkową dotyczącą legendy, poznały różnicę między bajką a legendą i wykonały w grupach piękne plakaty ze złotą kaczką. Na koniec panie z biblioteki  podziękował za całoroczną współpracę.

Festyn u Przyjaciół

W piątek,7 czerwca, przedszkolaki z grupy II  oraz VII – integracyjnej wzięły udział w Festynie rodzinnym zorganizowanym przez Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Dzieci korzystały z  atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i zaproszonych gości (Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Nadleśnictwo Lipinki Łużyckie, Wojsko Polskie, Związek Hodowców Koni – Stanisław  Perczyński).  

Przedszkolaki  również brały udział w zabawach, warsztatach  takich jak : lukrowanie i dekorowanie ciastek, rywalizacje sportowe,  skoki na dmuchanych zjeżdżalniach, przejazd bryczką.

Spotkanie z motocyklistami

6 czerwca, naszych przedszkolaków odwiedzili niecodzienni goście – członkowie klubu Blue Knights Poland III w Lubsku. Przyjechali olbrzymimi motorami, które wzbudziły u dzieci nie lada ciekawość.  Panowie motocykliści mieli nie lada zadanie, gdyż po kolei odwiedzały ich wszystkie nasze grupy przedszkolne a jest nas wiele  Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się u kierowców pasja jeżdżenia na motorze i w jakie strony się najchętniej udają.

Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy

5.06.2019 r. Odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy. Nasze przedszkole było reprezentowane przez Aleksandra Nosala i Jakuba Karasiewicza. Chłopcy spisali się na medal i zajęli miejsca na podium. Tytuł Mistrza i tym samym I miejsce zdobył Olek, Kuba zajął II miejsce. Chłopcy przez cały rok przygotowywali się do turnieju na kółku warcabowy pod okiem Pani Agnieszki Sobczyk.

Gratulujemy !

Dzień Dziecka 2019

29 maja, już od rana w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo. Dzień Dziecka to najpiękniejszy dzień w roku szkolnym, do którego realizacji cała nasza przedszkolna społeczność wkłada wiele zaangażowania i serca <3

Już po śniadaniu zaczęło się zabawami z Klanem przedszkolu a potem zabawa w ogrodzie przedszkolnym. Pani dyrektor, rozpoczynając świętowanie życzyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.   Były olbrzymie bańki mydlane, zabawy z klaunem, balonowe zwierzątka, pałac dmuchany, malowanie twarzy i na sztalugach a do tego lody, truskawki i kiełbaska z grilla. Wszystkiemu towarzyszył uśmiech i wspaniała pogoda.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020