Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'Zakodowany Taniec'- Codeweek 2019 10 października 2019 18:29

 9.X.2019 r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania- Codeweek 2019. Tym razem uczestnicy wykonywali zadania w ramach tematu „Zakodowany taniec”. Był  więc taniec zaprogramowany na macie – zadania zespołowe wg. własnej inwencji , programowanie tańca dla ozobota na tabletach, w aplikacji OzoGroove, oraz wprawianie w ruch robotów Edisonów- za pomocą programu wgranego dzięki pracy na platformie EdBlocks. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych zadań z użyciem kubeczków oraz kart pracy dla ozobotów. Dziękujemy uczestnikom za pracowicie spędzony czas!

'Zakodowana muzyka' pierwsze wydarzenie w ramach CodeWeek 2019 -Europejskiego Tygodnia Kodowania 08 października 2019 16:05

7 października 2019, W naszej szkole rozpoczął się cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek. Pierwsze zajęcia już za nami, nosiły tytuł „Zakodowana muzyka”. Podczas wydarzenia uczestnicy wykonywali piosenkę powitalną zakodowaną do zagrania na dzwonkach i bumbumrurkach . Potem było muzyczne sudoku, poruszanie się za pomocą Evo według określonych warunków i programowanie robotów Edison za pomocą platformy internetowej EdBlocks. W przerywnikach tradycyjne wykorzystanie ozobota w karcie pracy „Nuta”.

 Kolejne spotkanie już w środę 9. 10 o godz. 12.45-16.45.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami programować!!!

'Bee Green' - szykujemy rabatkę pod Kwietną Łąkę

 Przedpołudnie dnia 15 pażdziernika, upłynęło  czterolatkom na ciężkiej pracy! Wraz z tatą  Mai – panem Piotrem i wychowawcami grupy, dzieci wykonały dziś rabatkę pod łąkę kwietną, którą dzieci będą wysiewać na wiosnę. Działania poprzedziła część teoretyczna, podczas której dzieci poznały nazwy tradycyjnych łąkowych kwiatów i mogły pooglądać zebrane już nasionka. Tym samym przedszkolaki przyłączyły się do Innowacji pedagogicznej pt. „BeeGreen- odkrywamy sekrety polskich łąkowisk” stworzonej przez kreatywnych nauczycieli naszej szkoły. Przedszkolaki dziękują za zaproszenie do projektu a tacie Mai za pomoc w przygotowaniu, wcale nie małej rabatki.

 Obrzeża ogrodowe sfinansowali rodzice grupy IV /czterolatków/. Dziękujemy!

Europejski Tydzień Kodowania 06 października 2019 10:39

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, nasz Zespół bieże udział w Europejskim Tygodniu Kodowania -Code Week 2019. Działania związane z programowaniem potrwają u nas dwa tygodnie i będą odbywały się zarówno w przedszkolu jak i w naszej szkole -Sp nr 3. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą pobawić się z nami w programowanie - będą ozoboty, kodowanie na macie i wykorzystanie zakupionych ostatnio Mini Mat do kodowania oraz puzzli Ar - czyli zadania z roszerzoną rzeczywistoscią.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o śledzenie ogłoszeń na terenie przedszkola i szkoły!

Spotkanie z p. Jesienią

Naszych  przedszkolaków odwiedziła Pani Jesień. Opowiedziała nam o cechach charakterystycznych nowej pory i pokazała też inne pory roku- by dzieci zapamiętały występujące między nimi  różnice. Były zagadki, układanie napisu 'JESIEŃ'. Dzieci rywalizowały w zbieraniu darów jesieni dla wiewiórek oraz w rzucie do celu ( „Do wiewiórczej spiżarni'). Dzieci wspólnie z Panią Jesienią zaśpiewały piosenkę pt. 'Kolorowe listki'. Dostały w nagrodę dynie /każda grupa/, naklejki z jeżem oraz kolorowanki. Dzieci z paniami także przygotowały podziękowanie dla pani jesieni.  Na koniec spotkana zrobiliśmy sobie z Panią Jesienią  pamiątkowe zdjęcia .

Po drugim śniadaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. 'Polska Złotą Pani Jesień'.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020