Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Uwaga! 05 lutego 2019 16:27

Szanowni Państwo

w dniach 11 – 18 lutego 2019 roku rodzice lub opiekunowie prawni dzieci uczęszczających już do przedszkola składają deklaracje o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w naszym Przedszkolu. Deklarację można pobrać u nauczycielek poszczególnych grup lub na stronie www.zspzary.pl  (w części przedszkola w zakładce „ Dla Rodziców”) . Wypełnione deklaracje należy złożyć  w sekretariacie Zespołu w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Broni Pancernej 8,   w terminie 11 – 18 lutego 2019 r. - najpóźniej do 18 lutego br. do godziny 15.30.

Złożenie deklaracji w terminie oznacza  rezerwację miejsca i uczęszczanie dziecka do naszego Przedszkola w przyszłym roku szkolnym 2019/2020.

Niezłożenie deklaracji w terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu i wypisaniem dziecka.

 

Matrobocik w grupie III 10 lutego 2019 12:34

W piątek, 8 lutego, dzieci sześcioletnie z grupy III odwiedziła p. Edyta Piskorowska, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki /MatRobocik/. Pani Edyta zaproponowała dzieciom działania, dzięki którym mogły w sześcioosobowych grupach skonstruować z lego, wg. instrukcji wyświetlanej na tablecie, swojego własnego robota a następnie dzięki zaprogramowaniu go, wprawić go w ruch.

Jak się okazało, ani troszkę nie było to trudne zadanie! Sprawne rączki, zgodnie z zasadą współpracy, szybko poradziły sobie z konstrukcją i z oprogramowaniem.

To była super zabawa, emocje podczas wyścigów robotów sięgały zenitu!

Zajęcia dla dzieci zorganizowała mama Szymonka, serdecznie dziękujemy

'Jaś i Małgosia' spektakl kukiełkowy w gr. integracyjnych 10 lutego 2019 12:28

8 lutego, grupa integracyjna VIII wraz z Panią Anetką i Marzenką zaprosiła swoich kolegów na przedstawienie pt. Jaś i Małgosia. Bilety sprzedały się  w mgnieniu oka a widownia zachwycał się teatrem cieni w zimowej scenerii.

 Dzieci lubią takie spotkania, teatr wzbudza emocje i poczucie, że w przedszkolu miło spędza się czas.

Dziekujemy!

 

Dzień Babci i Dziadka w gr IV 10 lutego 2019 12:19

W dniu 8.02.2019, w gr IV odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały zacnym gościom wiersze, piosenki i tańca, za które zebrały wielkie brawa. Swoje umiejętności przedstawiły również w języku angielskim i migowym. Zwieńczeniem dnia, było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków oraz wspólne zdjęcie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy!

Tym samym w przedszkolu zakończył się okres świętowania. Każdego dnia w przedszkolnym holu rozbrzmiewały cudowne piosenki dla Babci i Dziadka i każda grupa prezentowała się najpiękniej jak tylko potrafi.  Sto lat kochani Seniorzy!!!

Dzień Babci i Dziadka w gr II 10 lutego 2019 11:42

7 lutego, w przedszkolnym holu swoich ukochanych seniorów ugościły czterolatki z gr II. Było skocznie i nastrojowo… lawndowo! Występ dzieci okraszony został przez babcie i Dziadków gromkimi brawami.

Po występie goście otrzymali od dzieci upominki a potem wszyscy razem usiedli przy wspólnym stole przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców☺️

Sto lat kochane Babcie i kochani Dziadkowie !!!!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020