Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dzień Kropki 15 września 2017 22:14

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności i odkrywania talentów. Każda z grup obchodzących to święto spędziła ten dzień inaczej :)

Sześciolatki z grup V i VI obejrzały film pt. „Kropka” o małej dziewczynce, która twierdziła, że nie potrafi rysować. Zachęcona przez swoją nauczycielkę zaczęła rysować coraz ładniejsze kropki. Tak dzieci poznały genezę święta kropki. Dzieci z grupy V wykonały przepiękne biedronki, zgłębiły również informacje na temat tego owada. Na koniec przyozdabiały kolorowymi kropkami /cukiereczkami/ mufinki przygotowane dla nich przez rodziców. Tego dnia również i inne przedszkolaki wykonały wiele ciekawych prac plastycznych w kropkami w roli głównej –czterolatki z gr. IV wykonały prześliczne muchomorki a sześciolatki z gr. VI twórcze prace z kropką w tle. Najmłodsze dzieci /3latki z grupy I/ kwiaty z trzech farbkowych plam :)

Było zabawnie, wesoło i kropkowo!     

Witamy Sonję ! 12 września 2017 20:00

11 września pracę w naszym przedszkolu rozpoczęła Sonja nasza nowa wolontariuszka niemiecka. Dzieci przywitały ją rano pod budynkiem przedszkola kolorowymi balonikami a w sali pięciolatków czekał na wolontariuszkę plakat- szyld, który dzieci pokolorował już w piątek.

Pierwszego dnia Sonja pokazała dzieciom na mapie skąd pochodzi i jak długa drogę musiała przybyć, by przyjechać do Żar- przyjechała do nas aż z Hamburga! Przedstawiła również swoje hobby grając dzieciom na skrzypcach J Tuz po drugim  śniadaniu pięciolatki z grupy III wybrały się z wolontariuszką na spacer po naszym mieście pokazując jej najciekawsze jego zakątki w tym plac zabaw „Guliwer”. Żary przywitały Sonję piękną pogodą.

Mamy nadzieję, ze będzie się czuła dobrze w naszym mieście i oczywiście w naszym przedszkolu.

Wolontariuszka będzie z nami przebywać cały rok szkolny w ramach projektu „Partner- Wolontariat Tandemowy” finansowanego przez  „Die PARITÄTISCHEN Freiwilligendienste Sachsen gGmbH” z Drezna i stowarzyszenie „Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA” z Wrocławia.

Witamy w Polsce :)

Muzyka dobra na wszystko 10 września 2017 19:52

Pierwszy tydzień przedszkola a nasze trzylatki z grupy I śpią jak zaczarowane :) Kto takie czary czyni?

Wiadomo p. Agnieszka i niania Bożenka. Zdradzimy jeszcze, że w czarach tych dopomogły 'Kołysanki-utulanki' i piękne głosy  Grzegorza Turnała i Magdy Umer :)

'W morskiej głębinie' 10 września 2017 19:39

To tytuł pierwszej w tym roku szkolnym pracy plastycznej pięciolatków z grupy III.  Była ona podsumowaniem tgodnia, w ktorym przedszkolaki wspominały wakacje i miejsca, które odwiedziły.

Praca wymagała od dzieci posługiwania się kilkoma przyborami i wykonania kilku etapów: przygotowanie podkładu z wykorzystaniem folii bąbelkowej, rysowanie i kolorowanie rybek, wycięcie ich i wkomponowanie w morską przestrzeń przy wykorzystaniu zielonej bibuły /wodorosty/ i  błyszczących skrawków folii aluminiowej. Działania plastyczne sprawiły dzieciom wiele radości a ich efekt przyozdobił tablice w przedszkolnej szatni :)

Brawo pięciolatki!

Witaj przedszkole! 10 września 2017 19:29

Pierwsze dni w przedszkolu uprzyjemniła dzieciom pogoda! Zaludnił się duży i mały plac zabaw a przedszkolne piaskownice wypełniły się małymi budowniczymi -czekały na to całe dwa miesiące.

Życzymy dzieciom przyjemnego, pogodnego września :)

 

Na zdjęciach czterolatki z grupy II.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020