Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca 2018 19:57

„Załóż kolorowe skarpetki

I bądź w tym dniu z nami!”

Dzisiaj w naszym przedszkolu było duże kolorowe zamieszanie! To z powodu Światowego Dnia Zespołu Downa, do którego przyłączyły się również nasze przedszkolaki. Dzieci nie tylko założyły kolorowe skarpetki nie do pary ,ale również wykonały  je na papierze według własnego pomysłu wspólnie (grupowo) lub samodzielnie z zastosowaniem różnorodnych metod plastycznych.

Dzięki opowiadaniu 'Różowy Niedźwiadek' dzieci dowiedziały się, co to jest tolerancja oraz że nie można być obojętnym na inność drugiej osoby. Opowiadanie bardzo podobało się dzieciom :)

Przedszkolaki z gr. IX złożyły życzenia swojemu koledze, w prezencie dostał album z kolorowymi misiami do opowiadania Różowy Miś.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, opiekunom za zorganizowanie i przyłączenie się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa- koordynator akcji, Barbara Hausmann.

Pani Wiosna przyszła do maluszków! 21 marca 2018 19:37

Grupę VII maluszków odwiedziła dziś Pani Wiosna!  W jej postać wcieliła się jedna z nauczycielek grupy /p. Basia/ oznajmiając, że pomimo zimy za oknem od dnia dzisiejszego to ona będzie panowała na świecie. Maluszki pamiętały z zajęć, co się zmienia w przyrodzie i jakie ptaki przylatują z dalekich krajów. Śpiewały i tańczy piosenki o wiośnie, aż słoneczko do nich wyjrzało. To znak, że zima już od nas odchodzi i będzie coraz cieplej

Wycieczka do piekarni 21 marca 2018 19:32

15 marca w Dzień Św. Klemensa swoje święto obchodzili wszyscy piekarze i cukiernicy. Z tej okazji przedszkolaki grup integracyjnych /maluszki wraz starszakami/ wybrały się do pobliskiej Piekarni-Cukierni Grodzcy w Żarach, aby podziękować piekarzom za pyszne pieczywo dostarczane dla wszystkich mieszkańców Żar każdego dnia.

Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.  Podczas wizyty w piekarni, dzieci miały możliwość obejrzenia najciekawszych miejsc w piekarni, podpatrzeć jak się wykonuje pyszne ciasteczka. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodkie upominki. Dziękujemy państwu  Grodzkim za zaproszenie nas do piekarni

I etap rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2018-2019 01 marca 2018 21:02

Uwaga rodzice przedszkolaków!
Rozpoczął się okres rekrutacyjny na rok szkolny 2018/2019.
Przed nami I etap przeznaczony wyłącznie dla rodziców dzieci już uczęszczających. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami. 

Szanowni państwo!

Od  2 marca 2018 roku  u nauczycieli grup będą dostępne deklaracje o kontynuowaniu przez Państwa dziecko wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu  w przyszłym  roku szkolnym 2018 / 2019.

Wypełnione deklaracje należy składać  w sekretariacie  ( budynek szkoły ) w terminie  od 02  do 09 marca br. ( do godz. 15.00 ).

Niezłożenie przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka  wyżej wymienionej deklaracji w wyznaczonym terminie, jest równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania przez Państwa dziecko od 01 września 2018 roku edukacji  w naszym przedszkolu .

Poznajemy Ozoboty! 04 lutego 2018 22:07

Ozobot- to nowa, fantastyczna pomoc edukacyjna, która od niedawna pojawiła się w naszym Zespole-  zarówno w części szkolnej jak i przedszkolnej.

To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii 'Best Robot' na międzynarodowych targach w USA: 'Consumer Electronics Show' w 2015 r. oraz 'International Toy Fair' w 2014 r.

Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dopiero zapoznajemy się z ozobotami ale już pierwsze kroki wprawiły dzieci w stan olbrzymiej radości i zadowolenia. Pięciolatki poznały dziś pierwsze kody: „wolno, szybko, zawróć!” Poradziły sobie z pokolorowaniem swojej pierwszej trasy po okręgu.

Coś czujemy, że nasze dzieci szybko się zaprzyjaźnią z ozobotami!

Więcej o projekcie tutaj:

https://edu-sense.com/pl/

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020