Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości 17 listopada 2019 17:22

Kolejne obchody Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki mają już za sobą, odbyły się w piątek 8 listopada. Każdego roku święto to ma swój jedyny i niepowtarzalny charakter- podniosłości i jedności całej naszej  społeczności przedszkolnej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek polskiego hymnu przy wyeksponowanej przez ułanów fladze Polski.  Dzieci z każdej z grup przygotowały tym razem dwa punkty występu : wiersz i taniec i zaprezentowały je na środku holu. Były wiersze wspólne -sześciolatek z maluszkami, tradycyjne recytacja a nawet wiersz w j. migowym -uhonorowany wielkimi brawami /również w j. migowym /.

Turniej piłki nożnej dziewcząt 17 listopada 2019 17:30

8 listopada, dziewczynki z naszych najstarszych grup /grupa VI i VII/ wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dziewcząt organizowanym w SP nr 2. Było dużo dobrej zabawy! Okazuje sie, że dziewczęta też potrafią wkładać w tę gre dużo serca i zaangażowania. Nasze piłkarki przygotowal do turnieju p. Antoni Czyzyk, który na codzien prowadzi zajecia korekcyjne i gry w piłke nożną. Dziękujemy !

Na koniec zmagań wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale.

Brawo nasze piłkarki!!!

 

Zajęcia otwarte w grupie maluszków -gr V 06 listopada 2019 18:21

' Tyle już potrafię'- pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotķanie najmłodszej grupy przedszkolnej z rodzicami. Przedszkolaczki zaśpiewały , zatańczyły, pokazały swoim bliskim czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Po występie dzieci wysłuchały bajki czytanej przez mamę Maksia i wraz z rodzicami wykonały zakładkę do książki- w ten sposób rozpoczęliśmy przygodę z programem 'Magiczna moc bajek'. To był pierwszy występ 3- latków. Małe dzieci, wielki sukces!!!

Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece Miejskiej 06 listopada 2019 17:52

5 listopada, w Oddziale dla Dzieci  w Miejskiej Bibliotece w Żarach grupa I świętowała Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji grupa ,,Ufoludków” z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe w Żarach przygotowała przedstawienie teatralne pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedstawienie było świetne, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a najlepsi aktorzy zostali nagrodzeni dyplomem. Po przedstawieniu rozpoczęły się  warsztaty plastyczne, które przeprowadziła nasza Pani Natalia z gr I. Były również zagadki dotyczące bajek, tańce oraz zabawa w gajowego. Dzieci dostały w uppmolu pamiątkowe plakietki, kolorowanki oraz grę logopedyczna o czerwonym kapturku. Wizytę aktorom złożyli również dziennikarze Telewizji Regionalnej. Panie nauczycielki miały okazję zamienić się w żarskie pogodynki. To był naprawdę miło spędzony czas.

Porządki 06 listopada 2019 18:02

W dniu 31.10.2019 r.  w piękne, słoneczne przedpołudnie przedszkolaki gr. I wybrały się wspólnie z p. Bogusią (katechetką naszego Zespołu) na zapomniane groby przy kościele św. Piotra i Pawła znajdującego się w parku naszego miasta. Kościół jest dziś filialną kaplicą parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, dzieci oczyściły groby z jesiennych liści. Ku pamięci o zmarłych, przedszkolaki zapaliły znicze na zapominanych grobach.

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020