Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Marzymy o nowym placu zabaw... Pomóżcie nam ! 16 czerwca 2019 14:06

Drodzy rodzice, przyjaciele i sympatycy naszego Zespołu mieszkający w Żarach!

Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszej idei zgłoszonej w projekcie obywatelskim na rok 2019.
Marzymy o wybudowaniu dla naszych dzieci zarówno szkolnym jak i przedszkolnych wspaniałych placów zabaw! To dzięki Waszemu wsparciu i oddaniu dla nas głosu marzenie to może się spełnić Ankietę należy wypełnić i przynieść do nas, lub złożyć w UM. Są dostępne w naszych obydwu budynkach.

Dziękujemy za każdy głos!

Nr 12

Wellpenturnier 2019 16 czerwca 2019 12:25

W piątek 14 czerwca, nasze przedszkolaki wzięły udział w Wellpenturniej 2019 – Turnieju Piłki Nożnej o puchar miasta Weiβwasser. To już kolejny nasz rok udziału w tej wspanialej imprezie zorganizowanej przez naszych przyjaciół z Niemiec.

Tym razem turniej odbył się przy wspanialej pogodzie i wzięło w im udział 19 drużyn z Niemiec i z Polski. Turniej to nie tylko rozgrywki ale i również wiele atrakcji dla dzieci: gry, zabawy, dmuchańce /w tym jeden nasz żarski- ten największy/ i różne pyszności. Spotkaliśmy też naszych przyjaciół z Regenbogen i naszą długoletnią przyjaciółkę -Elke .

Ostatni Koncert! 16 czerwca 2019 12:45

W piątek, 14 czerwca, odbył się w naszym przedszkolu ostatni w tym roku szkolnym koncert. Dziękujemy filharmonikom z Lubuskiego Biura Koncertowego za dostarczanie nam przez cały rok szkolny cudownych powodów do wzruszeń.

Dzieci podziękowały jak umiały- gromkimi oklaskami i wykonanymi własnoręcznie kwiatami.

Pożegnanie przedszkola- gr VIII 16 czerwca 2019 12:11

Gr VIII  integracyjna świętowała  zakończenie roku szkolnego. Pomimo ogromnego stresu nasi absolwenci dali radę pięknie wystąpili w Polonezie i tańcu z szarfami 'Cztery pory roku'. Wiersze i piosenki wzruszyły nas. Czas pożegnać wszystkich Was. Dziękuję rodzicom  i wszystkim Paniom z naszego Zespołu za zaangażowanie w pracę z naszą grupą.

Mrowisko

13 czerwca, w ramach udziału w innowacji pedagogicznej, przedszkolaki z grupy V i VI pracowały nad makietą mrowiska. Dzieci miały za zadanie pokolorować mrówki, pomalować mrowisko wraz z tłem oraz poprzyklejać 'skarby' zebrane w ogrodzie przedszkolnym, tj listki, igły, patyczki itp. Zabawa zakończyła się prezentacją wykonanych prac i podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat świata mrówek.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020