Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

'Stop przemocy! Bądź moim przyjacielem' 01 grudnia 2019 13:00

Przedszkolaki naszego Zespołu  w dniu 19.11.2019 r. przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który świętowany był pod hasłem: 'Stop przemocy! Bądź moim przyjacielem.' Na grupach przedszkolnych odbyły się pogadanki, zabawy oraz czytanie bajek o przyjaźni. Natomiast dzieci  gr. I wspólne z przedszkolakami gr. V Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach świętowały ten dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach.  Przedszkolaki naszej grupy recytowały wiersz pt.  'Przyjaciel' (Lenka, Amelka, Miłosz i Mateusz). Oprócz zabaw - 'kłębka przyjaźni', dzieci poprzez zabawy w scenkach pantomimicznych na postawie historyjek obrazkowych mogły zamienić złe zachowanie na dobre.

Projekt 'Bajeczna Księga' 17 listopada 2019 17:53

„Bajeczna księga” to projekt, w którym dzieci czteroletnie biorą udział wraz  z rodzicami według pomysłu Bliżej Przedszkola.  Dzieci otrzymały początek bajki o zielonej biedronce Zuzi a ich zadaniem jest wymyślenie kolejnych losów bohaterki i zilustrowanie ich. Projekt cieszy się dużym powodzeniem, a strony księgi zapełniają się opowieściami pełnymi zwrotów akcji. Na zakończenie akcji dzieci otrzymają Dyplomy i pamiątkową wersję całości.

Cele projektu:

-promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków;

-stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej;

-angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci.

 

Obchody Święta Niepodległości 17 listopada 2019 17:22

Kolejne obchody Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki mają już za sobą, odbyły się w piątek 8 listopada. Każdego roku święto to ma swój jedyny i niepowtarzalny charakter- podniosłości i jedności całej naszej  społeczności przedszkolnej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek polskiego hymnu przy wyeksponowanej przez ułanów fladze Polski.  Dzieci z każdej z grup przygotowały tym razem dwa punkty występu : wiersz i taniec i zaprezentowały je na środku holu. Były wiersze wspólne -sześciolatek z maluszkami, tradycyjne recytacja a nawet wiersz w j. migowym -uhonorowany wielkimi brawami /również w j. migowym /.

Turniej piłki nożnej dziewcząt 17 listopada 2019 17:30

8 listopada, dziewczynki z naszych najstarszych grup /grupa VI i VII/ wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dziewcząt organizowanym w SP nr 2. Było dużo dobrej zabawy! Okazuje sie, że dziewczęta też potrafią wkładać w tę gre dużo serca i zaangażowania. Nasze piłkarki przygotowal do turnieju p. Antoni Czyzyk, który na codzien prowadzi zajecia korekcyjne i gry w piłke nożną. Dziękujemy !

Na koniec zmagań wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale.

Brawo nasze piłkarki!!!

 

Zajęcia otwarte w grupie maluszków -gr V 06 listopada 2019 18:21

' Tyle już potrafię'- pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotķanie najmłodszej grupy przedszkolnej z rodzicami. Przedszkolaczki zaśpiewały , zatańczyły, pokazały swoim bliskim czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Po występie dzieci wysłuchały bajki czytanej przez mamę Maksia i wraz z rodzicami wykonały zakładkę do książki- w ten sposób rozpoczęliśmy przygodę z programem 'Magiczna moc bajek'. To był pierwszy występ 3- latków. Małe dzieci, wielki sukces!!!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020